اعتراض پرسپولیس و بیرانوند به حکم کمیته اخلاق

به گزارش خانه انگلیسی، بعد از باشگاه پرسپولیس، وکیل علیرضا بیرانوند به رای کمیته اخلاق درباره این دروازه بان اعتراض نموده است.

اعتراض پرسپولیس و بیرانوند به حکم کمیته اخلاق

اعتراض پرسپولیس و بیرانوند به حکم کمیته اخلاق

بعد از باشگاه پرسپولیس، وکیل علیرضا بیرانوندهم به رای کمیته اخلاق درباره این دروازه بان اعتراض نموده است. اعتراضی اینگونه: رأی ایرادات ماهوی و شکلی زیادی داشت و پر از اشتباه بود. در بحث صلاحیت در رأی صادره در همه موارد که به آن استناد شده آیین نامه انضباطی است و کمیته انضباطی باید به این مسئله رسیدگی می کرد. دیگر اینکه به آیین نامه اخلاق فیفا استناد شده و طبق ماده 67 آیین نامه کمیته اخلاق باید بر اساس آیین نامه داخلی به این مسئله رسیدگی می شد نه با استناد به آیین نامه اخلاق فیفا.

همچنین ماده 53 و 59 استفاده شده در این رأی مربوط به اخراج از زمین فوتبال است. مجازات مشخص شده برای تخلف موکلم وفق ماده 19 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 برای جرائم سنگین در جرائم عمومی در نظر گرفته می گردد (جرائم ارتکابی درجه 3) که این رأی خود گواه دیگری است بر عدم رعایت تناسب در تخلف ارتکابی و مجازات اعمال شده. مضاف بر اینکه اعمال همزمان جریمه اقتصادی و محرومیت ولو تعلیقی و عذرخواهی موید آن است که سوابق موکلم، حسن شهرت و زحمات چندین ساله او در عرصه ملی کمترین تأثیری در حکم صادره نداشت و اشد مجازات برای او در نظر گرفته شده است.

پرسش این است که آیا بیرانوند برای بازی مقابل سپاهان باید جریمه نقدی اش را بپردازد؟ وکیل او پاسخ داده: وفق ماده 52 و مفهوم مخالف ماده 63 آیین نامه کمیته اخلاق، احکام اقتصادی قابلیت تجدیدنظر دارند و فقط احکام غیراقتصادی را می توان فوری اجرا کرد و این موضوع منصرف از احکام اقتصادی است.

اینکه کمیته محترم اخلاق اعمال تعلیق را منوط به پرداخت جریمه نقدی می نماید با فلسفه تجدیدنظرخواهی و حق مسلم محکوم علیه در اعتراض به حکم صادره تعارض دارد و کمیته محترم اخلاق با استناد ماده 112 آیین نامه انضباطی اعلام نموده که حکم به محض صدور و ابلاغ اجرا می گردد اما همانطور که گفتم اجرای حکم درباره مسائل اقتصادی استثنای این ماده است و در بند 4 ماده 103 کمیته انضباطی اعلام شده که تجدیدنظرخواهی مانع اجرای حکم یا توقف اجرای آن خواهد شد مگر اینکه حکم مورد اعتراض ناظر به تسلیم وجه، مال یا جریمه نقدی باشد که در این صورت تا زمان اعلام نتیجه تجدیدنظرخواهی، اجرای حکم متوقف می گردد.

11 - 350

منبع: ایران ورزشی

به "اعتراض پرسپولیس و بیرانوند به حکم کمیته اخلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پرسپولیس و بیرانوند به حکم کمیته اخلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید