(تصاویر) مغز متفکر و مسئول نظامی کل داعش کشته شد

به گزارش خانه انگلیسی، یک منبع امنیتی عراق اظهار داشت ابوحسن الغریباوی والی گروه تروریستی داعش در جنوب عراق در حمله هوایی در غرب بغداد به هلاکت رسید.

(تصاویر) مغز متفکر و مسئول نظامی کل داعش کشته شد

به گزارش خانه انگلیسی، یک منبع امنیتی اضافه نمود: والی گروه تروریستی داعش در جنوب عراق ملقب به ابو حسن الغریباوی در حمله هوایی در ناحیه الزیدان از توابع منطقه ابوغریب در غرب بغداد کشته شد.

وی تاکید نمود: عملیات تروریستی چند روز قبل در میدان الطیران بغداد که به کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان عراقی منجر شد با نظارت ابو حسن الغریباوی اجرا شده بود.

منبع امنیتی گفت: این سرکرده گروه تروریستی داعش در حمله هوایی در ناحیه الزیدان در غرب بغداد و بر اساس گزارش ها و اطلاعات دقیق سرویس های اطلاعاتی عراق به هلاکت رسید.

یحیی رسول سخنگوی فرماندهی کل نیرو های مسلح عراق نیز گفت: قهرمانان دستگاه های امنیتی لحظه ای برای دریافت انتقام از عاملان دو انفجار انتحاری اخیر در بغداد آرام ندریافتد و به دستور فرمانده کل نیرو های مسلح عراق پیگرد تروریست های عامل این اقدام تروریستی بزدلانه را ادامه دادند.

رسول در ادامه بیانیه توضیح داد: قهرمانان شجاع سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال وزارت کشور با توکل به خدا عملیات میدانی برای دستیابی به این عناصر تروریستی را شروع کردند و پس از کسب اطلاع از محل حضورشان و ابلاغ به جنگنده های ائتلاف بین المللی، در حملات هوایی دقیق به شهر ابو غریب در غرب بغداد، ابوحسن الغریباوی، موسوم به مسئول نظامی کل داعش در جنوب عراق که عامل راهنمایی عملیات انتحاری در میدان الطیران بود کشته شد.

سخنگوی فرماندهی کل نیرو های مسلح اضافه نمود: در این حمله همچنین غانم صباح جواد، مسئول جابجایی دو تروریست انتحاری عامل انفجار در میدان الطیران بغداد که جسد متعفن خود را در آن حادثه دردناک منفجر کردند، کشته شد. علاوه بر اینکه دو نفر دیگر که تحقیقات برای شناسایی آن ها ادامه دارد و یک نفر از یاران آن ها نیز به هلاکت رسیدند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) مغز متفکر و مسئول نظامی کل داعش کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) مغز متفکر و مسئول نظامی کل داعش کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید