مادران شیرده مبتلا به کرونا از ماسک استفاده نمایند

به گزارش خانه انگلیسی، باشگاه خبرنگاران/ با بیان اینکه مادران شیرده مشکوک و یا مبتلا به کرونا باید همانند سایر افراد از ماسک استفاده نمایند، گفت: خوشبختانه تا امروز هیچ گونه مورد ابتلا به ویروس کرونا از مادر به نوزاد شیرده در دنیا ثبت نشده است اما مادران شیرده همیشه باید موراد بهداشتی را رعایت نمایند تا بچه ها نیز به این بیماری دچار نشوند.

مادران شیرده مبتلا به کرونا از ماسک استفاده نمایند

او افزود: مادران شیرده قبل از انجام شیردهی باید دست های خود را به طور مکرر با آب و صابون به مدت 20 ثانیه شست و شو دهند و هنگام تماس با شیرخوار از ماسک پزشکی (جراحی) استفاده نمایند و هنگام مرطوب شدن ماسک بلافاصله آن را تعویض نموده و معدوم سازند.

حدادی ادامه داد: در صورت بروز عطسه یا سرفه، صورت خود را از مقابل کودک دور نگه دارند و سعی نمایند سطوحی را که با آن در تماس هستند، دائما با الکل ضد عفونی نمایند.

شیرمادر باعث تقویت سیستم ایمنی نوزاد می گردد

این متخصص زنان در ادامه به مادران شیرده توصیه کرد: شیر دادن به نوزاد باعث تقویت سیستم ایمنی و عملکرد مادر و نوزاد می گردد بنابراین از این مادران باید از مصرف مواد دخانی پرهیز نمایند. در صورتی که برای تغذیه شیرخوار احتیاج به شیر دوشیده مادر است، جمع آوری و ذخیره شیر باید با رعایت اصول بهداشتی از مادر صورت گیرد، به طوریکه در هنگام استفاده از شیردوش، مادر باید دست های خود را بشوید.

حدادی تاکید نمود: اگر نوزاد از شیر مصنوعی استفاده می نماید، رعایت اصول بهداشتی در زمان شستشوی ظرف شیر و تهیه شیر مصنوعی با دقت انجام گردد.

او در خاتمه تاکید نمود: مادران شیرده باید توجه داشته باشند به هیچ عنوان قبل از تماس با کودک از مواد ضدعفونی با پایه الکل استفاده ننمایند، زیرا این موضوع به شدت می تواند برای کودک خطرساز باشد.

منبع: همگردی

به "مادران شیرده مبتلا به کرونا از ماسک استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادران شیرده مبتلا به کرونا از ماسک استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید