معرفی بهترین عکس های تاریخی سال 2021

به گزارش خانه انگلیسی، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیواطلس، آلبوم نامزدهای نهایی پنجمین دوره از جایزه عکس تاریخی سال طیف وسیعی از موضوعات را شامل شد: از یک معبد از دوران یونان باستان گرفته تا تنها سازه ای که از بمباران اتمی سال 1945 هیروشیما باقیمانده است.

معرفی بهترین عکس های تاریخی سال 2021

برندگان نهایی این مسابقه عکاسی پایان اعلام شد و جایزه اول به عکس استیو لیدیارد (Steve Liddiard) از فانوس دریایی وایت فورد رسید، یک سازه 150 ساله که یکی از نمونه های نادر از فانوس های دریایی از جنس چدن است.

فانوس دریایی وایت فورد، ولز

جایزه برترین عکس تاریخی از انگلیس به تصویری رسید که سم بایندینگ از پل معلق قرن نوزدهمی کلیفتون در بریستول گرفت و جایزه بخش جایی که تاریخ در آن رقم خورد نیز به عکسی اهدا شد که دو تانکر دریایی را که در سال 1960 با هم برخورد کردند نشان می دهد.

پل معلق کلیفتون، بریستول

گورستان کشتی ها، گلوسسترشایر

از جمله دیگر عکس های دیدنی که به لیست نامزدهای نهایی این دوره از جایزه عکس تاریخی سال راه یافتند، می توان به عکسی از یک قلعه آلمانی قرن نوزدهمی اشاره نمود که الهام بخش سازه های به یادماندنی کارتون های والت دیزنی بود. نمایی از درون آرامگاه شاه زنده در ازبکستان و تصویری از ویرانه های دوهزار ساله برفراز کوه نمرود در جنوب شرق ترکیه نیز از دیگر نامزدهای دیدنی این دوره بودند.

عکس سمت راست: قلعه نیوشوانشتاین، در استان بایرن

عکس سمت چپ: پادشاهی کوماژن، بر فراز کوه نمرود

در مسابقه برترین عکس سال که از پنج سال پیش راه اندازی شد، هرساله علاوه بر برجسته سازی عناصر زیبایی شناختی و استانداردهای فنی عکس ها، از داستان پشت اماکن تاریخی سراسر دنیا نیز تجلیل می گردد.

منبع: ایرنا زندگی

به "معرفی بهترین عکس های تاریخی سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین عکس های تاریخی سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید