بارش باران در نوار شمالی کشور و تهران، کاهش محسوس دما در برخی نقاط کشور

به گزارش خانه انگلیسی، کارشناس هواشناسی گفت: در استان های شمالی کشور و ارتفاعات تهران، هشدار هایی برای بارش شدید باران صادر شده است.

بارش باران در نوار شمالی کشور و تهران، کاهش محسوس دما در برخی نقاط کشور

محمد اصغری کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه کاهش محسوس دمای هوا به ویژه در نوار شمالی کشور و ارتفاعات استان تهران ادامه دارد گفت: در استان های شمالی کشور از جمله گیلان و اردبیل و ارتفاعات تهران، امشب هشدار هایی را برای بارش شدید باران صادر کرده ایم.

او افزود: براساس خروجی مدل های هواشناسی در سه روز آینده در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات شمال غرب و البرز مرکزی، بارش برف پیش بینی می شود.

او یادآور شد: در این مدت در برخی نقاط استان های اصفهان، کرمان، یزد و دامنه های زاگرس جنوبی، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: شدت بارش ها امروز در استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و چهارشنبه در استان های ساحلی خزر و دامنه های جنوبی البرز است.

او شرح داد: همچنین روز جمعه در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی شرح داد: در روز های جمعه و شنبه در شمال غرب کشور افزایش نسبی دما و در شمال شرق کشور و استان تهران کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

او ادامه داد: دریای خزر روز های پنجشنبه و جمعه مواج است و خلیج فارس هم روز جمعه مواج و متلاطم خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی همچنین درباره آخرین شرایط آب وهوای تهران هم گفت: تهران امشب ابری و گاهی همراه با بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید است. فردا بیشترین دمای تهران 21 درجه و کمترین آن 12 درجه خواهد بود همچنین آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری و همراه با مه صبحگاهی در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی تا خاتمه هفته با کاهش نسبی دما در مناطق مرتفع تهران بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی باد و گرد و خاک انتظار می رود و از روز شنبه کاهش ابرناکی پیش بینی می شود. همچنین رگبار باران، وزش باد و کاهش دما در نیمه شمالی و مناطقی از غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز ادامه دارد.

بارندگی در آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، تهران، البرز، قزوین و زنجان شدت بیشتری دارد. هشدار درباره آب گرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها، برخورد صاعقه و اختلال تردد در جاده های کوهستانی صادر شده است و باید از تردد و چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بارش باران در نوار شمالی کشور و تهران، کاهش محسوس دما در برخی نقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در نوار شمالی کشور و تهران، کاهش محسوس دما در برخی نقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید