زمان شروع اعزام کاروان های عتبات هنوز معین نیست

به گزارش خانه انگلیسی، با وجود انتشار خبری مبنی بر شروع نام نویسی عتبات از آذرماه، سازمان حج و زیارت از نامشخص بودن زمان ازسرگیری اعزام های عتبات اطلاع داد.

زمان شروع اعزام کاروان های عتبات هنوز معین نیست

به گزارش گروه فرهنگی خانه انگلیسی، اعزام کاروان های عتبات از نیمه مهرماه متوقف شد و برنامه ریزی و همچنین سفر های زیارتی زائران اربعین حسینی صورت پذیرفت.

سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی کاروانی به عتبات اعزام نمی کرد و زائران خودجوش به صورت گروهی و فردی به حماسه بزرگ اربعین حسینی مشرف می شدند. بر همین اساس، قرار بود کمتر از یک هفته پس از اربعین، اعزام زائران عتبات از سرگرفته گردد، اما با توجه به شرایط عراق، اعزام زائران متوقف شد و هیچ کاروانی به سوی عراق مشرف نشد.

پس از توقف اعزام های عتبات از سوی سازمان حج و زیارت به نظر می رسید که این توقف به صورت کوتاه صورت گیرد، اما اکنون با وجود گذشت 3 هفته از سرانجام مراسم اربعین حسینی هیچ زائری به عتبات اعزام نمی گردد.

با این وجود، یکی از رسانه ها به نقل از مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خبری مبنی بر عدم توقف اعزام های عتبات و شروع دور جدید اعزام ها از اول آذرماه روی خروجی خود گذاشت. این امر در حالی است که دفتر مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت این خبر را تکذیب نموده و مدعی است هنوز درباره شروع اعزام های عتبات و زمان ازسرگیری این سفر معنوی تصمیم نهایی اخذ نشده است.

به گزارش فارس، سالانه میلیون ها ایرانی برای زیارت امام حسین (ع) و سایر ائه اطهار (ع) به عراق مشرف می شوند که اکنون با بسیاری از عاشقان حسینی در انتظار از سرگیری اعزام های عتبات هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زمان شروع اعزام کاروان های عتبات هنوز معین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع اعزام کاروان های عتبات هنوز معین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید