سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق

به گزارش خانه انگلیسی، معاون امور توزیع شرکت توانیر، از سرقت سالانه 108 میلیارد تومان سیم های برق شبکه فشار قوی کشور اطلاع داد.

سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، غلامرضا رخشانی مهر با اشاره به اینکه این سرقت ها به طور عمده با تخریب شبکه برق همراه است، گفت: در بعضی موارد بخش به جامانده از سیم برق، بدون روکش و برق دار بر سطح خیابان می افتد که این موضوع برای مردم خطر جانی به همراه دارد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه برق من برای انجام امور صنعت برق به صورت غیر حضوری اضافه نمود: مردم می توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر دریافت 40 خدمت شرکت های توزیع برق، نقاط حادثه خیز در شبکه برق از جمله سرقت ها را اعلام نمایند.

معاون امور توزیع شرکت توانیر با اشاره به گستردگی شبکه برق کشور ادامه داد: 60 تا 70 درصد خاموشی های شبکه برق، ناشی از حوادث طبیعی است که مشترکان می توانند با مراجعه به سامانه برق من این مسائل را گزارش نمایند.

به گفته این مقام مسوول بخشی از خاموشی ها نیز بر اثر دخالت های انسانی از جمله تجاوز به حریم شبکه با زدن داربست، بالکن، سرقت در تابلو های برق یا تصادف است. صنعت برق با برنامه ریزی های مدون و راه اندازی سامانه برق گزارش های مردمی را درخصوص مسائل شبکه برق دریافت و یک روز در هر ماه اقدام به برطرف نواقص در این بخش می نماید.

منبع: فرارو

به "سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت سالانه 108 میلیارد تومان از شبکه برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید