شتاب 80 درصد شرکت های دنیا برای تحول دیجیتال

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از زد دی نت، پژوهش یادشده که با همکاری 4300 فرد تصمیم گیر در شرکت های عظیم و متوسط دنیا طی ماه های جولای تا آگوست در 12 صنعت مختلف در 18 کشور صورت گرفته، نشان می دهد از هر سه شرکت یادشده یک شرکت نگران تداوم حیات و امکان ورشکستگی ظرف یک دهه آینده است.

شتاب 80 درصد شرکت های دنیا برای تحول دیجیتال

60 درصد از افراد مصاحبه شونده نیز گفته اند که به علت مشکلاتی نظیر شیوع ویروس کرونا و رکود در اقتصاد جهانی به سال ها زمان احتیاج دارند تا بتوانند مجدداً به سودآوری برسند.

از جمله حوزه هایی که تحول دیجیتال در آنها به صورت پرشتاب پیگیری می گردد، می توان به امنیت سایبری، ارتقای قابلیت های دورکاری، بهبود تجارب دیجیتال مشتریان و کارمندان و تحلیل داده های آماری است.

50 درصد از مصاحبه شوندگان گفته اند بیم دارند که سرعت تحول دیجیتال آنها به اندازه کافی نباشد و 79 درصد هم گفته اند در حال بازطراحی مدل کسب و کار خود هستند.

در میان موانع مختلفی که بر سر راه تحول دیجیتال وجود دارد، مصاحبه شوندگان در وهله اول به نقض حریم شخصی و سرقت داده ها و نیز نگرانی های امنیتی اشاره نموده اند. کمبود بودجه و منابع، حجم بالای اطلاعات که استخراج داده های ارزشمند را سخت می نماید، رشد مالی پایین، کمبود مهارت و تخصص و تغییرات قوانین از جمله دیگر موانعی است که در این زمینه به آنها اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شتاب 80 درصد شرکت های دنیا برای تحول دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شتاب 80 درصد شرکت های دنیا برای تحول دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید