طالبان باید به انتخابات تن دهند، در روند صلح برنده و بازنده نداریم، طالبان هم مانند حزب اسلامی در جامعه هضم خواهد شد

رئیس جمهور افغانستان طی سخنانی با بیان اینکه در روند صلح برنده و بازنده نداریم تاکید نمود که طالبان طالبان بالاخره باید انتخابات را قبول نمایند.

طالبان باید به انتخابات تن دهند، در روند صلح برنده و بازنده نداریم، طالبان هم مانند حزب اسلامی در جامعه هضم خواهد شد

به گزارش ، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه 26 اسد/ مرداد) در یک نشست انتخاباتی در کابل تاکید نمود که طالبان باید به انتخابات تن دهند.

وی گفت: صلح باعزت در چارچوب جمهوریت است؛ امروز زن و مرد، پیر و جوان مردم افغانستان از طالب هراس ندارند زیرا می دانیم همانطوری که حزب اسلامی را در چند ماه هضم کردیم، طالب را هم هضم خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: طالبان نقطه مثبت و یا طرح خاصی برای پیشرفت افغانستان ندارند. صلح به دقت و آمادگی احتیاج دارد و هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد که ما این نوع صلح را می خواهیم؛ تمام تلاش ما در چند سال اخیر زمینه سازی برای تحقق چنین صلحی بوده است.

رئیس جمهور افغانستان بیان داشت: در صلح بازنده و برنده نیست؛ برنده صلح تمام شهروندان افغانستان است اما اگر حقوق شهروندی زیر پا گردد روز سیاه است و مردم افغانستان نمی خواهد سیاهی روز باشند.

وی توضیح داد: طالبان بالاخره باید انتخابات را قبول نمایند؛ اگر در روند صلح چند سال مرحله گذار باشد درست است اما اگر اینکه به خاطر چند روز تمام آینده افغانستان را سیاه نمایند قابل قبول نیست.

اشرف غنی با اشاره به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: می خواهند انتخابات را به چالش بکشند اما رئیس جمهورتان در انتخاب اعضای کمیسیون ها یک رای داشت؛ بنابراین کاندیدها مسئولیت واضح در راستای برگزاری انتخابات دارند.

لازم به ذکر است که گروه طالبان پیش از این اعلام نموده بود که با تمام توان جلو برگزاری انتخابات را می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طالبان باید به انتخابات تن دهند، در روند صلح برنده و بازنده نداریم، طالبان هم مانند حزب اسلامی در جامعه هضم خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان باید به انتخابات تن دهند، در روند صلح برنده و بازنده نداریم، طالبان هم مانند حزب اسلامی در جامعه هضم خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید