عجیب ترین شهرهای دنیا؛ از میاکجیما تا گیبسونتون

به گزارش خانه انگلیسی، نوع زندگی افراد ساکن، معماری خانه ها، نام های غیرمعمول و شاید هم گاهی ترکیبی از همه این موارد، از یک منطقه ، محلی عجیب و شهری خاص را می سازد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا عجیب ترین شهرهای جهان را به شما معرفی کنیم.

عجیب ترین شهرهای دنیا؛ از میاکجیما تا گیبسونتون

لیست عجیب ترین ها در دنیا تمامی ندارد و هر بار با لیستی تازه روبرو می شویم که باعث شگفتی مستمعین می گردد. به نظرتان چه چیزی باعث می گردد که یک منطقه مسکونی عجیب نام بگیرد؟ چه فاکتورهای برای رفتن در چنین لیستی وجود دارد؟ در ادامه مطلب، با نام و ویژگی های عجیب ترین شهرهای دنیا آشنا می شویم.

میاکجیما

تمام اهالی این جزیره که در ژاپن واقع شده است، باید همواره از ماسک استفاده نمایند، زیرا به علت فعالیت های بالای آتش فشانی، در معرض گازهای سمی قرار دارند. سال 2000 وقتی آتش فشان این منطقه فعال شد، 3600 نفر مجبور به ترک جزیره شدند و چند ماه بعد با ماسک به این جزیره برگشتند.

لانگیربین

شمالی ترین شهر کره زمین، لانگیربین نروژ است. اما این تنها نکته منحصربه فرد این شهر نیست. مردن در لانگیربین غیر قانونی است. در این شهر تنها یک قبرستان کوچک وجود دارد که از 70 سال پیش دیگر هیچ مرده ای را نمی پذیرد، زیرا جنازه ها در لایه منجمد دائمی اعماق زمین تجزیه نمی شوند.

شهر زباله

شهر زباله، نام منطقه ای است که در جنوبی ترین قسمت منشیات ناصر قاهره واقع شده است. منشیات ناصر، بزرگ ترین محل زندگی زباله جمع کن های قاهره است. در این منطقه بازیافت زباله مهم ترین تامین نماینده معیشت افراد است و احتیاجی به گفتن نیست که جزو فقیرترین منطقه ها قاهره محسوب می گردد.

سواستیکا

برخلاف نام دلهره آورش که در غرب به چلیپای شکسته نازی ها اطلاق می گردد، سواستیکا که در اونتاریوی کانادا واقع شده است، یکی از صلح آمیزترین و آرام ترین منطقه ها آمریکای شمالی است. این شهر در نزدیکی یک سایت معدنی و در سال 1908 شکل گرفت و در دهه 30 به علت ظهور نازیسم، مشکلاتی برای افراد ساکن در این شهر به وجود آمد. همان طور که جنگ پیش می رفت و اروپا را نابود می کرد، مقامات اونتاریو تصمیم گرفتند که نام این شهر را به وینستون تغییر دهند، اما خیلی زود مردم شهر تابلوی نام تازه را برداشتند و تابلوی سواستیکا را دوباره بنا کردند.

رازول

رازول نیومکزیکو را به خاطر حادثه عجیبی که سال 1947 در آن رخ داد می شناسند. بسیاری از هواداران UFO ادعا کردند که آن سال یک سفینه در این منطقه فرود آمد، بیگانگان سوار بر آن دستگیر شدند و ارتش برای لاپوشانی قضیه وارد عمل شد. در حال حاضر این شهر جهانگرد های علاقه مند به UFO و بیگانگان فضایی را به سمت خود جذب می نماید.

کوبر پدی

کوبر پدی در جنوب استرالیا، یک روستا در نزدیکی معدن عقیق است که تقریبا جای زندگی نیست. این روستا در میانه صحرایی قرار گرفته است که در تابستان دمای هوا زندگی را غیر ممکن می نماید، پس معدن-کاوان، همه چیز را زیر زمین ساخته اند. آن ها از معادن قدیمی عقیق هم برای ایجاد محل زندگی استفاده نموده اند. خانه هایی که در تمام سال دارای دمای مناسب هستند و به تهویه هوا یا وسایل گرمایشی هم احتیاج ندارد.

شهر شطرنج

کیرسان ایلیومژینوف تاجر میلیونر و هوادار متعصب شطرنج، سازنده این شهر در الیستای روسیه است. او این مجموعه را با هزینه ای بین 30 تا 50 میلیون دلار برای هواداران شطرنج ساخته است و در حال حاضر شهر شطرنج میزبان سه تورنومنت دنیای فدراسیون شطرنج است.

گیبسونتون

برای آن هایی که عمری را در سیرک گذرانده اند، این منطقه یک شهر رویایی و در واقع خانه رسمی آن ها به شمار میرود. این شهر کوچک موزه های منحصربه فردی دارد که شیوه زندگی سیرکی و کارناوالی را به نمایش می گذارند.

منبع: کجارو / allday.com

به "عجیب ترین شهرهای دنیا؛ از میاکجیما تا گیبسونتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین شهرهای دنیا؛ از میاکجیما تا گیبسونتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید