معرفی کامل مرکز خرید همدان

به گزارش خانه انگلیسی، اگر راهی همدان هستید و در برنامه سفرتان قصد خرید از شهر همدان را دارید ما را در این مطلب از خبرنگاران همراهی کنید .

معرفی کامل مرکز خرید همدان

معرفی مراکز خرید و پاساژهای همدان

وقتی به شهری به قصد تفریح و سرگرمی سفر می کنیم سعی داریم از سفرمان لذت ببریم و قطعا خرید کردن یکی از راه های لذت بردن از زندگی است و وقتی این امر با سفر همراه می گردد لذت خود را دو چندان نشان می دهد.

قطعا به جز دیدن مراکز توریستی و تفریحی بعد از آن مراکز خرید و گشت و گذار و جاهایی که مردم در آن زندگی روزمره را می گذرانند و آشنا شدن با مردم از نزدیک می تواند برای ما شادی خوبی به ارمغان بیاورد.

برای اطلاع جامع از مراکز خرید در همدان تا انتهای این مطلب همراه ما در باشید و با مراکز خرید در شهر همدان آشنا شوید .

بازار عظیم میدان امام خمینی همدان

میدان امام خمینی همدان که قبل از انقلاب به میدان شاه معروف بود و اکنون نه کسی میدان شاه می گوید و نه میدان امام خمینی بلکه به نام میدان معروف هست و در اصل از هر جای همدان که بگویید دربست میدان شما را به این میدان می آورند و عظیمترین میدان شهر همدان هست و از قدیمی ترین و تاریخی ترین میدان ها در کل کشور محسوب می گردد که بازار قدیمی و عظیم همدان هم در این منطقه واقع شده بود و هست.

در میدان امام خمینی بازار میوه و تره بار ،بازار گوشت و مرغ ، انواع بازار لباس ها و سوغاتی ها و هر آنچه که فکرش را بکنید وجود دارد و این میدان اکنون سنگفرش شده و دیگر ماشین و خودرو نمی تواند در آن تردد کند و فقط آدم هست که خواهید دید در ساعات مختلف شبانه روز در این میدان تردد می نمایند و به نوعی زندگی همواره در این مرکز جریان دارد.

پیاده راه بوعلی سینای همدان

این پیاده راه که تا چند سال پیش خیابان بوعلی سینا بود و همدانی ها در اصطلاح به آن بوعلی پایین می گفتند بیشترین مراکز خرید و مغازه و پاساژ را داراست که بیشتر در زمینه انواع پوشاک زنانه و مردانه ، رستوارنها و عینک و … فعالیت می نمایند.

از وقتی خیابان بوعلی به پیاده راه بدل شده شور و شوق تازه ای گرفته که در آخر شب و وقتی مغازه ها می بندند دستفروشان اجازه کاسبی پیدا می نمایند و تا پاسی از نیمه شب هم در آنجا هستند و دستفروشان را میت وانید بعد از بسته شدن مغازه ها در این پیاده راه ببینید که شهر را زنده نگه می دارند و مردم و کسانی که قصد خرید از ایشان را دارند در آخر شب به آنجا می فرایند.

پاساژ شهر آرا همدان

پاساژ شهر آرا که مختص لباس های بانوان هست و بیشتر به کفش و پوشاک بانوان و لوازم آرایشی ایشان و … فعالیت می نمایند.

پاساژ شهر آرا یکی از عظیمترین پاساژ های همدان هست و در چهار طبقه و دارای آسانسور هست و همه طبقات هم دارای پله برقی و پله اضطراری و معمولی هستند و همچنین ویو زیبایی هم دارد و در طبقه آخر آن یک رستوران و کافی شاپ به نام بام سبز و یک شهر بازی کوچک مخصوث بچه ها وجود دارد که دیدن این پاساژ به هیچ عنوان خالی از لطف نیست و می تواند برای شما بسیار جذاب باشد و بالا رفتن از طبقات آن بدون اینکه خریدی هم بکنید می تواند جذاب باشد و تفریح خوبی را برایتان رقم بزند. این پاساژ بهترین دیزاین داخلی را از بین پاساژهای همدان دارد.

پاساژ مهستان در همدان

پاساژ مهستان هم در پیاده راه بوعلی همدان و اول کوچه ذوالریاستین قرار گرفته است. این پاساژ هم بیشتر لباس زنانه فروش هستند و در ورودی آن نیز عینک فروشی وجود دارد و دارای پله برقی بوده و در سه طبقه مشغول فعالیت هستند و همه طبقات دارای پله برقی بوده و پاساژ زیبایی هست. و خرید و بازدید از این پاساژ میتواند برایتان جذاب باشد.

مرکز خرید وحدت همدان

مرکز خرید وحدت همدان نیز در خود پیاده راه بوعلی واقع شده اگر به دنبال خرید لباس مردانه هستید پاساژ وحدت کلا مردانه فروش هستند و دو طبقه اول کلا لباس مردانه دارد و در طبقه سوم یا همان طبقه آخر بعضی به لوازم گوشی و لوازم جانبی آن مشغولند در کل بنده خودم لبای مردانه بخواهم از این پاساژ خرید می کنم البته بماند که جاهای دیگر هم میروم اما از این پاساژ زیاد خرید داشته ام. این مرکز قدیمی هست و پله برقی و آسانسور ندارد اما پله های خوبی دارد و نرم و راحت هستند.

پاساژ پایتخت همدان

پاساژ پایتخت : این پاساژ هم در داخل پیاده راه بوعلی هست و دارای 4 طبقه که یکی منفی یک یا هملان زیر زمین هست و ما بقی در طبقات اول تا سوم قرار دارند و هم دارای آسانسور و هم دارای پله برقی بوده و به خرید لباس بچگانه ، مردانه ، مانتو ، عطر و ادکلن ، کفش و … می توانید در این پاساژ بپردازید. که به نسبت تازه ساز هست و شیک بوده و میتواند برای مسافرین هم جذابیت داشته باشد.

پاساژ الماس در همدان

پاساژ الماس : این پاساژ که زمانی بهترین پاساژ مردانه فروشی در همدان بود در کوچه پشتی پیاده راه بوعلی و نرسیده به میدان آرامگاه بوعلی همدان قرار گرفته است و البته مدتی است که از رونق افتاده و به دلایلی نامعلوم که بعضی آن را پدید آمدن پاساژهای جدید و بهتر عنوان می نمایند.

و بعضی موقعیت مکانی که که کمی دور افتاده می دانند اخیرا از رونق و تب و تاب قبل افتاده است ولی زمانی یکی از شلوغترین پاساژ های همدان بود ولی هم اکنون هم میتوان جنس های خوبی در آن جا پیدا کرد این پاساژ هم دارای آسانسور هستو پله های پیچی زیبایی هم دارد.

پاساژ چهلستون ، مفتون ، مهدیه و رضا و…

پاساژ چهلستون هم که لباس عروس و کتاب و … میفروشند در خود بوعلی هست چند پاساژ کوچک هم در پیاده راه بوعلی و سرپل یخچال همدان (کوچه اول در همین خیابان) مانند پاساژ مفتون که در زمینه کالای کامپیوتری فعالیت می نماید یا پاساژ مهدیه که در زمینه کنسول بازی و سیدی فعالیت می نماید و پاساژ رضا که بلور فروشی و لوازم آرایش می فروشند و … نیز وجود دارد که گذر از آنها و دیدن مغازه های اطراف ایشان خالی از لطف نیست البته دیگر ساختمان های پزشکی و اداری را دیگر در اینجا ذکر نکردیم.

اکنون می خواهیم کمی از پیاده راه بوعلی خارج شوم و به دیگر نقاط همدان و مراکز خرید آن هم بپردازم.

بازار میوه و تره بار همدان

سرگذر نامی است که به بازار عظیم میوه و تره بار همدان می دهند و در بین اکباتان و شهدا واقع شده که این دو خیابان از خیابان های اصلی منتهی به میدان امام خمینی هستند و می توان در این مکان که یک بازار خوب برای میوه و تره بار هست با قیمت مناسب انواع تره بار را پیدا کرد و انواع گوشت و مرغ نیز در اینجا با قیمت خوب یافت می گردد.

البته در سبزه میدان که بین خیابان باباطاهر و اکباتان هست نیز میوه و تره بار خوبی می توان پیدا کرد که راسته قصابها نیز در همینجا قرار گرفته است.

خیابان پاستور همدان و پاساژ پورسینا و پاستور در خیابان پاستور

خیابان پاستور یک خیابان یک طرفه منتهای به میدان آرامگاه بوعلی هست که دارای پاساژ نیز میباشد خیابان پاستور لباس زنانه و مجلسی و مانتو فروشی زیاد دارد و لباس مردان و کفش و کت شلوار هم دارد که پاساژ پورسینا نیز در این خیابان واقع شده و قبلا این خیابان دوطرفه بود و به دلیل باریک بودن و ایجاد شدن ترافیک آن را یک طرفه نموده اند.

اما این خیابان خیلی شیک و باکلاس هست و گذر از آن میتواند برایتان جذاب باشد. برج معروف پاستور هم در چهار راه پاستور سر خیابان پاستور قرار گرفته است که هم تجاری و هم اداری میباشد و یک رستوران هم در آن دایر است.

مرکز خرید میلاد در همدان (پاساژ میلاد همدان)

پاساژ میلاد : این مرکز خرید که فکر می کنم آخرین پاساژ احداث شده در همدان هست تازه ساز بوده و نرسیده به میدان بعثت در منطقه مرفه و به اصلاح تقریبا بالای شهر همدان واقع شده البته همدان جنوب جغرافیاییش بالای شهر هست و از نظر مالی در جنوب جغرافیایی رفاه بیشتری وجود دارد و بالاشهر در جنوب آن قرار گرفته است که در بعضی شهرها نیز این اتفاق اتفاق افتاده به هر حال پاساژ میلاد هم در اینجا قرار گرفته است و در نرسیده به میدان بعثت از سمت بوعلی بالا قرار گرفته است. بعضی برندها نیز در این مرکز خرید فعالیت دارند.

پاساژ سعیدیه همدان (برج سعیدیه)

پاساژ سعیدیه و مجتمع تجاری و اداری سعیدیه که در سعیدیه پایین قرار گرفته است یکی از لوکس ترین و زیباترین پاساژ های همدان هست که در دو بخش تجاری و اداری یک برج هست که مردم در آن به ارتزاق مشغولند و در بخش تجاری سه طبقه دارای دو آسانسور و پله برقی هست و در بخش اداری فقط دارای آسانسور میباشد و بعضی برندها نظیر چرم مشهد و … نیز در این پاساژ هستند. در بین پاساژ های همدان از نظر بنده به عنوان نگارنده این پاساژ کیفیت خوبی دارد.

برج آرین همدان (پاساژ آرین)

برج آرین نیز مانند برج سعیدیه دارای دو بخش تجاری و اداری هست و در بوعلی بالا یا همدان میدان آرامگاه به سمت میدان دانشگاه یا همان میدان جهاد واقع شده و برج زیبایی هست و دارای پله برقی و آسانسور می باشد و مغازه های لباس فروشی و … در این پاساژ قرار دارند که از قدیمی ترین برج های همدان به شمار میرود و با شیشه ای بودن خود همچنان زیبایی خوبی به شهر همدان بخشیده است.

برج زاگرس در همدان (پاساژ زاگرس)

برج زاگرس که بعد از مرکز خرید میلاد افتتاح شده اما ساخت آن قبلش آغاز شده بود از زیباترین برج های همدان هست که در شب با نورپردازی خوب خود جلوه زیبایی به همدان بخشیده و می توان اذعان داشت که در حد کشورهای اروپایی ایران را زیبا نموده است.

برج زاگرس این برج هم دو بخش تجاری و اداری دارد که هم مغازه های لباس فروشی و … در سه طبقه اول آن قرار دارند و هم دفاتر اداری شرکت ها و … در آن قرار دارند.

پاساژ دنیا نما ، صفویه ، الهیه ، استقلال ، قدس ، کوثر و …

این پاساژ ها هر کدام می تواند یک شرح مفصل داشته باشد اما چون از حوصله این مطلب خارج است خلاصه بگویم پاساژ دنیا نما در بوعلی بالا هست و بعد از میدان دانشگاه که به برج دنیا نما نیز معروف هست تازه سازو شیک و پاساژ صفویه در خیابان شریعتی الهیه در گذرگاه مظفریه پرده و پارچه می فروشند و پاساژ استقلال که همگی لباس مجلسی و وسایل عروسی و کت و شلوار می فروشند در ابتدای باباطاهر و پاساژ قدس که عمده فروش و لوازم خانگی فروشند در سرگذر و باباطاهر و پاساژ کوثر لباس زیر زنانه و لوازم آرایشی در خیابان شهدا می فروشند.

بیشتر بخوانید :

منبع: مجله دلگرم

به "معرفی کامل مرکز خرید همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کامل مرکز خرید همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید