آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن اصلاح شد

به گزارش خانه انگلیسی، تهران (پانا)- هیات وزیران به منظور ایجاد بسترهای مورد احتیاج تسریع در اجرای طرح ها و برنامه های حوزه فراوری مسکن (از جمله طرح اقدام ملی مسکن) و تسهیل شرایط برای گروه های هدف، آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن را اصلاح کرد.

آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن اصلاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه 15 بهمن 1399 به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن را اصلاح کرد.

بر این اساس، فاقدان مسکن به افراد سرپرست خانواری اطلاق می گردد که خود و افراد تحت تکفل آنان فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ 22 بهمن 1357 از هیچ یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

همچنین مطابق این آیین نامه، سابقه سکونت برای مهاجران از کلان شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می یابد. برای کارمندان دولت، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به استناد حکم دستگاه و ارگان نظامی ذی ربط منتقل شوند و روحانیونی که با تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه منتقل شوند (به استثناء شهر تهران) این سابقه ملاک عمل نخواهد بود.

در ضمن وزارت راه و شهرسازی موظف است شرایط احراز سابقه سکونت را در برنامه های حمایتی تامین مسکن ظرف شش ماه تدوین و ابلاغ کند.

گذشت بیش از 10 سال از تصویب آیین نامه اجرایی مزبور، بروز تحولات جمعیتی (سرشماری های نفوس و مسکن)، تغییرات اساسی در رشد مالی و به تبع آن تحولات در نحوه توزیع درآمد و افزایش خانوارهای کم درآمد و همچنین اجرای بخش زیادی از طرح جامع مسکن (سال 1386) تحت عنوان واگذاری حق بهره برداری از زمین (طرح مسکن مهر)، از دیگر دلایل اصلاح این آیین نامه به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید