اتاق های مرموزی که درون چاه فاضلاب ساخته شده اند!

به گزارش خانه انگلیسی، همه ما با عبور از خیابان ها، چاه های فاضلاب را دیده ایم که در آن ها با سرپوش بسته شده و مجرایی برای عبور آب های فاضلاب هستند. اما در یکی از خیابان های میلان ایتالیا از این چاه ها استفاده دیگری می گردد! در اینجا سرپوش تعدادی از فاضلاب های بی استفاده را که باز کنید با صحنه ای عجیب روبرو می شوید: اتاقی که به زیبایی هر چه تمام تر چیدمان شده است! اما نگران نباشید این اتاق ها متعلق به کسی نیست و هیچ کس در آن زندگی نمی کند! اگر می خواهید از این اتاق های مخفی بیشتر بدانید در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

اتاق های مرموزی که درون چاه فاضلاب ساخته شده اند!

با گذر زمان و جابجایی جمعیت از شهری به شهر دیگر، تعداد زیرساخت های متروک روز به روز افزایش پیدا می نماید. در میلان ساختارهای زیرزمینی متروک زیادی وجود دارد که یکی از آن ها چاه های فاضلابی است که دیگر از آن ها استفاده ای نمی گردد. در منطقه لودی در میلان تعدادی از چاه های فاضلابی که دیگر کاربردی ندارند به خانه های مینیاتوری زیرزمینی تبدیل شده اند. هدف از انجام این کاراین است که ما را وادار نمایند تا به افرادی فکر کنیم که مجبور هستند در مکان های خیلی کوچک زندگی می نمایند. ایده این کار از آنجا آغاز شد که این هنرمند فهمید بیش از صدها نفر در بخارست رومانی در زیر زمین و در فاضلاب ها زندگی می نمایند.

این چاه های فاضلاب با عناصر هنری و موزائیک های دیواری به زیبایی تزئین و تبدیل به اتاقی هنرمندانه شده است. این کار باعث می گردد که مکان های فراموش شده حتی برای عموم مردم هم به صورت مکان هایی برای زندگی به نظر بیایند. در بخارست بیش از 600 نفر که بیشتر آن ها بچه ها هستند فقط به خاطر فقر شدید در زیر زمین زندگی می نمایند. هنرمند این چاه های فاضلاب بر این باور است که اگر چه نمی توان از این مشکل اجتناب کرد اما می توان خانه های زیرزمینی را به مکانی راحت تبدیل کرد. افرادی که مجبور هستند در زیر زمین زندگی نمایند نباید مسئله ای برای آبروی دنیا به حساب بیایند با این حال تعداد این ساکنان زیرزمینی هر روز بیشتر و بیشتر می گردد. کسانی که احتیاج به سرپناه دارند دلشان نمی خواهد که دیگران آن ها را قضاوت نمایند به همین دلیل است که زندگی پنهانی در زیر زمین را ترجیح می دهند. سوال این است که چگونه می توان به این انسان های فقیر یاری کرد تا شرایط زندگی شان بهتر گردد و به زندگی در خلوت خاتمه دهند.

زیرساخت های متروک به ویژه تاسیسات زیرزمینی، فضاهای خالی زیاد و غیر قابل استفاده ای دارند. همانطور که گشت و گذار در میان جاذبه های شهری می تواند جذاب باشد دیدن شبکه های ساختارها و اتاق های مخفی هم می تواند به همان اندازه هیجان انگیز باشد. این خانه های مخفی دقیقا همان چیزی را که هدف هنر است به نمایش می گذارند و آنقدر برای بیننده جذاب هستند که در ذهن او سوال هایی را ایجاد می نمایند. این هنرمند سه چاه فاضلاب را به مکانی مینیاتوری برای زندگی تبدیل نموده، این سه اتاق هر کدام برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده اند یکی از آن ها دوش حمام دارد، دیگری به آشپزخانه مینیاتوری تبدیل شده و در آن وسایل آشپزخانه کوچک قرار داده شده و آخری هم اتاق خواب است.

منبع: amusingplanet.com

منبع: الی گشت

به "اتاق های مرموزی که درون چاه فاضلاب ساخته شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق های مرموزی که درون چاه فاضلاب ساخته شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید