بازدید سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب

به گزارش خانه انگلیسی؛ مهدی رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور روز گذشته ششم بهمن ماه و همزمان با چهارمین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران همراه با هادی آشتیانی، مدیر کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاویون نمایشگاه مجازی کتاب تهران حضور یافت.

بازدید سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن ملاقات با علی رمضانی، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، همراه با او از مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بازدید کرد.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این بازدید ضمن خداقوت گفتن به نیروهای پاسخ دهنده در مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران؛ پرسش هایی را درباره مقدار تماس ها، میانه مکالمه، تعدا تماس ها و بعلاوه مقدار و تایم آموزش نیروهای پاسخ دهنده و تعداد آن ها پرسید. آزاده نظر بلند، معاون ارتباطات و پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در این ملاقات توضیحاتی را درباره مرکز پاسخگویی به سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه کرد.

معاون ارتباطات و پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در این ملاقات با اشاره به وجود 60 نیروی پاسخ دهنده در مرکزپاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: در این مرکز 10 نیروی ذخیره هم وجود دارد که در صورت احتیاج مورد استفاده قرار می گیرند.

نظربلند با اشاره به تعداد تماس های روز گذشته مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: به عنوان مثال طی تماس های دیروز، 83 درصد مخاطبان روز گذشته ششم بهمن ماه؛ از تماس با مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب تهران ابراز رضایت کردند. او بعلاوه در پاسخ به پرسش سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور درباره میانه پاسخ گویی گفت: زمان میانه پاسخ به مخاطبان در مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب تهران 8 دقیقه است.

علی رمضانی، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این ملاقات توضیحاتی را درباره سامانه های مختلف، سایت دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و بعلاوه مقدار استقبال و خرید مخاطبان از نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر اساس نمودارهای درج شده بر روی مانیتور مرکز پاسخگویی ارائه کرد.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این ملاقات از یک نظر سنجی سخن گفت و مطرح کرد: از طیف ها و مخاطبان مختلف نمایشگاه مجازی کتاب تهران یک نظر سنجی اجرا شده که تا به امروز نتایج جالبی داشته است. این نظرسنجی گزینه های مختلفی دارد که شامل نظر افراد درباره برگزاری نمایشگاه فیزیکی، حضوری یا همزمان است. گروه های مختلف آماری مانند طلبه ها، دانشگاهیان و ناشران نظرات جالبی را در این زمینه ارائه کردند و قرار است نتایج این نظرسنجی ها منتشر گردد.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این ملاقات مطرح کرد: قطعا بیشتر ناشران تخصصی و حرفه ای از برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران استقبال می نمایند. زیرا هزینه های حضور در این نمایشگاه از سوی ناشران به شدت کاهش پیدا می نماید.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این ملاقات خواهان ارائه گزارش از آمار فروش تا عصر روز گذشته شد. مسئولان بخش انفورماتیک دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، آمار کل سفارش ها تا عصر چهارمین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران را 70 هزار و 289 سفارش اعلام کردند که شامل 388 هزار و 362 نسخه کتاب بوده است. بعلاوه بر اساس این آمار؛ مجموعه فروش تا عصر روز گذشته حدودا بالغ بر 25 میلیارد و 300 هزار تومان اعلام شد.

به گفته مسئولان انفورماتیک سایت نمایشگاه در پاسخ به پرسش سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور درباره مبلغ خرید از نمایشگاه در سال گذشته؛ آن ها آمار کل مبلغ خرید از نمایشگاه مجازی کتاب تهران را در سال گذشته 64 میلیارد تومان اعلام کردند و تعداد کسانی که سال جاری و تا به امروز با استفاده از بن خرید؛ بخشی از خرید خود را انجام دادند، 81 هزار و 659 نفر اعلام کردند. بعلاوه مبلغ خالص این خرید ها 31 میلیارد و 600 هزار تومان گفته شد. البته مدیر عامل خانه کتاب خریداران کتاب را به دو بخش خریداران عمده و غیرعمده تقسیم بندی کرد و گفت: به طور کلی خریداران عمده سازمان ها و نهادها هستند که با استفاده از بن تخفیف خرید می نمایند که هنوز وارد جامعه آماری نمایشگاه مجازی کتاب نشدند.

مدیر عامل خانه کتاب در این ملاقات مطرح کرد: خریداران نمایشگاه مجازی کتاب تهران خریداران قطعی تری هستند و بن کتاب در این نمایشگاه شفاف تر است زیرا بن کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب نقد نمی گردد و فقط صرف خرید کتاب می گردد و این بن تا آخرین لحظه خرید وجود دارد و این شرایط باعث می گردد، مخاطب تنها به خاطر بن کتاب خرید نکند و به تهیه احتیاج واقعی اش هم فکر کند.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این ملاقات با تاکید بر این که صدا و سیما باید نقش پررنگ تری در تبلیغات نمایشگاه مجازی کتاب تهران ایفا نماید، گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران باید برای توسعه زیرساخت ها کوشش کند تا زمینه حضور همه مردم در نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیش از پیش فراهم گردد.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور بعد از ملاقات از مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور درپاویون و استودیو نمایشگاه مجازی کتاب تهران؛ در پویش نذر ملی کتاب شرکت کرد. رمضانی در جریان شرکت در این پویش، 110 جلد کتاب به نیت امیرالمونین(ع) ،به کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد استان هرمزگان اهدا کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "بازدید سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید