برنامه ریزی برای ایجاد 740 فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی اردبیل

به گزارش خانه انگلیسی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برنامه ریزی جهت ایجاد 740 فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی اطلاع داد.

برنامه ریزی برای ایجاد 740 فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی اردبیل

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ملکه گلمغانی زاده گفت: با هدف تحقق شعار سال و رونق فراوری، به دنبال ایجاد فرصت های شغلی در حوزه صنایع دستی هستیم و امسال ایجاد 740 فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.

او اضافه نمود: با توجه به اینکه اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی زودبازده و کم هزینه است، می توان با تسهیلات اندک فرصت شغلی فراهم ساخت و در این راستا اعطای تسهیلات از محل مشاغل خانگی، تسهیلات روستایی و منابع دیگر برنامه ریزی شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان توضیح داد: سال گذشته نیز از محل تسهیلات اعطایی برای 512 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

گلمغانی زاده همچنین به آموزش شاغلین صنایع دستی با هدف تقویت کمی و کیفی فراوریات اشاره نمود و گفت: امسال اشتغال زایی 224 نفر شاغلین صنایع دستی و 2 هزار نفر در مراکز آموزشی صنایع دستی برنامه ریزی شده اما در صورت استقبال هنرجویان امکان افزایش آن وجود دارد.

او با اشاره به ساماندهی کارگاه های صنایع دستی اظهار کرد: صدور و تمدید پروانه های فراوری انفرادی به تعداد 2800 فقره و صدور کارت شناسایی به تعداد 750 فقره برنامه ریزی شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اجرای رتبه بندی کارگاه ها اطلاع داد و گفت: درجه بندی کارگاه ها برای 26 کارگاه عملیاتی خواهد شد.

گلمغانی زاده اظهار کرد: در امسال عمده تمرکز ما رونق کمی و کیفی فراوریات صنایع دستی است و در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی هستیم.

منبع: میراث آریا

به "برنامه ریزی برای ایجاد 740 فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای ایجاد 740 فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید