ترامپ به این نمایش احتیاج داشت

به گزارش خانه انگلیسی، یک نشریه فرانسوی به آنالیز دلایل دیدارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا در اجلاس گروه 20 و همچنین ملاقات با رهبر کره شمالی پرداخته است.

ترامپ به این نمایش احتیاج داشت

به گزارش خانه انگلیسی، روزنامه لوموند در تحلیلی می نویسد: ملاقات های رییس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون، پوتین و شی جینپینگ، تصویر تازه از استعداد ترامپ برای بازیگری را به تصویر کشید. سوالی که در این میان مطرح می گردد، این است که نتایج واقعی این ملاقات ها چیست؟

در ادامه و در پاسخ به سوال فوق آمده است: تئاتر یکی از ابزارهای دیپلماسی است. مخابره شدن فوری تصاویر در دنیا؛ آنهم به شکل امروزی می تواند منفعت های زیادی برای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا داشته باشد. تور آسیایی ترامپ، نشست جی20 در اوزاکای ژاپن در روزهای 28 و 29 ژوئن و پس از آن قدم نهادن تاریخی وی در سرزمین کره شمالی در کنار رهبر این کشور، کیم جونگ اون در روز 30 ژوئن تصویر بسیار روشنی از استعداد بی نظیر ترامپ برای بازیگری و نمایش را به همگان نشان داد.

این تحلیل درباره نقاط ضعف دیدارهای ترامپ و هیئت همراه وی تاکید می نماید: ترامپ در این بازی به وسط کشیدن پای دخترش ایوانکا به صحنه بسنده نکرد؛ فردی که هیچ شایستگی ای به جز ارتباط خانوادگی- برای پستی که هم اکنون در اختیار دارد یعنی مشاور کاخ سفید- ندارد. داماد ترامپ که او نیز سمت مشاور را دارد و به تازگی از طرح صلحی ضعیف رونمایی نموده، در صحنه بازی حضور دارد. حضور ایوانکا ترامپ در ملاقات های دوجانبه رییس جمهور با همتایان روسی و چینی و حضور بی مورد او در میان رهبران گروه 20 می تواند خنده دار باشد. با این حال ایوانکا و جرد کوشنر بودند که رییس جمهور را در منطقه غیرنظامی میان دو کره مشایعت کردند؛ در حالی که جان بولتون، مشاور ترامپ، به سفر مغولستان فرستاده شده بود.

لوموند درباره اهداف ترامپ درباره دیدارش با رهبر کره شمالی می افزاید: ترامپ کوشش کرد تا ملاقاتش با اون را غیرمنتظره و فوری جا بزند، تصمیمی عجولانه که پس از شکست ملاقات هانوی در ماه فوریه می توانست ریسک بزرگی باشد. اما تئاتر قضیه دقیقا در همین جاست، همه کارشناسان اهل فن به خوبی می دانند که ملاقاتی هایی در این سطح بدون لجستیک و تمهیدات لازم اصلا امکانپذیر نیست و خیلی زود این شایعه فراگیر شد که این ملاقات در نتیجه کوشش های میانجیگرانه و دیپلماتیک کره جنوبی انجام شده است.

این روزنامه فرانسوی در سرانجام نوشت:ترامپ، که خود را برای انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا آماده می نماید، به این نمایش احتیاج داشت؛ او که به تازگی جنگی مالی میان آمریکا و چین به راه انداخته، احتیاجمند این بود که به رأی دهندگان آمریکایی سیگنال های مثبتی از ارتباطات خارجی خودش با رهبران قدرت های بزرگ دنیا ارسال کند؛ آنهم در حالی که تبعات و پیامدهای منفی مالی جنگ میان دو ابرقدرت، بر روی اقتصاد دنیا در حال سنگینی کردن است.

مشروح این تحلیل را اینجا بخوانید.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ به این نمایش احتیاج داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به این نمایش احتیاج داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید