توسکانی؛ بهشتی گمشده در ایتالیا

به گزارش خانه انگلیسی، توسکانی (به ایتالیایی: Toscana) ناحیه ای در ایتالیا با مساحت 22٬990 کیلومتر مربع و جمعیت 3.6 میلیون با مرکزیت فلورانس است.توسکانی بیشتر به عنوان ناحیه ای فرهنگی محسوب می گردد و شش میراث جهانی یونسکو در آن وجود دارد.

توسکانی؛ بهشتی گمشده در ایتالیا

توسکانی، بهشت گمشده توریستان در کشور ایتالیا

توسکانی، بهشت گمشده توریستان در کشور ایتالیا نام منطقه ای در مرکز این کشور به وسعت 23 هزار کیلومتر مربع است که یکی از زیباترین مناطق ایتالیا و جایی بسیار عالی برای طبیعت گردی، گشت و گذار و تفریح و مطالعه تاریخ به شمار می رود که به دلیل برخورداری از ویژگی های متنوع و ارزشمندی همچون طبیعت بکر، مناظر خیره نماینده، فضای سرسبز و با طراوت، آب های شفاف، معماری تاریخی و گنجینه های هنری و نیز مردمی خونگرم و مهربان، بسیار پرطرفدار است.

همه ساله میلیون ها توریست از این نقطه دیدن می نمایند و همین باعث شده توسکانی به نامی آشنا در صنعت توریسم تبدیل گردد.

توسکانی، نام منطقه ای در مرکز کشور ایتالیا به وسعت 23 هزار کیلومتر مربع است

توسکانی با پوشش مخملی و سرسبز خود دارای خاص ترین باغ های انگور در دنیا است، این بهشت گمشده با دره ها و تپه ها سرسبز خود در فصل زیبای بهار که پر از چمن های سبز و گل های دیدنی می گردد منزلگاه عاشقان طبیعت و توریستی بوده و در حالی که در پاییز این منطقه توریستی یه یک پالت گسترده ای از رنگ های پاییزی تبدیل می گردد.

مشاهده گله های گوسفند در حال چَرا و حرکت آن ها روی تپه ها،نمای دیدنی خانه های ویلایی و زیبا با پس زمینه ای از تپه های مخملی و سبز رنگ ، درختان سر سبز و جاده هایی رویایی در کنار شخم زدن تراکتور کشاورز و … این منطقه را به مکانی خارق العاده بدل نموده است.

توسکانی، یکی از زیباترین مناطق ایتالیا و جایی بسیار عالی برای طبیعت گردی به شمار می رود

عاشقان طبیعت توسکانی را قطعه ای از بهشت می دانند.

دریاچه Orbetello Lagoon، منطقه زیبای Apuan Alps و بسیاری از دیگر مناطق حفاظت شده طبیعی که در این بخش از ایتالیا وجود دارد، زیستگاه انواع گیاهان و پرندگان است.

در سراسر منطقه وسیع توسکانی، ساختمان های باستانی، روستاهای قرون وسطایی و کلیساهای قدیمی، عاشقان تاریخ و فرهنگ را به خود فرا می خواند.

توسکانی با پوشش مخملی و سرسبز خود دارای خاص ترین باغ های انگور در دنیا است

از جمله معروف ترین شهرهای منطقه توسکانی، می توان به سیه نا (Siena)، لوکا (Lucca) و پیزا (Pisa) اشاره نمود که آخری میزبان برج کج پیزا - یکی از مشهورترین برج های دنیا - است.

جالب است بدانید که توسکانی بیشتر به عنوان منطقه ای فرهنگی در کشور ایتالیا محسوب می گردد و شش میراث دنیای یونسکو اعم از مرکز تاریخی فلورانس ، مرکز تاریخی سینا ، میدان کلیسای جامع پیزا ، مرکز تاریخی گیمینگنانو ، مرکز تاریخی پینزا و وال دورچا در آن وجود دارد.

همه ساله میلیون ها توریست از توسکانی دیدن می نمایند

توسکانی بیشتر به عنوان ناحیه ای فرهنگی محسوب می گردد و شش میراث دنیای در آن وجود دارد

توسکانی، منزلگاه عاشقان طبیعت و توریستی است

عاشقان طبیعت توسکانی را قطعه ای از بهشت می دانند

منبع: گردشبان

به "توسکانی؛ بهشتی گمشده در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسکانی؛ بهشتی گمشده در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید