خبرنگاران بایدن خواهان اتمام سوء رفتار سیستماتیک علیه رنگین پوستان شد

به گزارش خانه انگلیسی، نیویورک- خبرنگاران- نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خواهان سرانجام دادن به سوء رفتار سیستماتیک در آمریکا علیه رنگین پوستان شد.

خبرنگاران بایدن خواهان اتمام سوء رفتار سیستماتیک علیه رنگین پوستان شد

جو بایدن روز سه شنبه در تماس ویدئویی با خانواده جورج فلوید سیاهپوست 46 ساله ای که ششم خرداد ماه توسط پلیس سفید پوست ایالت مینه سوتا کشته شد، مراتب تسلیت خود را به آنها ابلاغ کرد.

وی در این تماس که پیش از شروع رسمی مراسم خاکسپاری این قربانی سیستم تبعیض نژادی ایالات متحده آمریکا انجام شد، گفت او و همسرش دردی که در قلب خانواده فلوید نشسته است را درک می نمایند.

معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا اضافه کرد: برخلاف اینکه باید در انظار عمومی سوگواری کنید، مسئولیت بزرگی بر دوش شما است.

بایدن به دختر 6 ساله فلوید هم گفت تو خیلی شجاع هستی، پدرت از آسمان به پایین می نگرد و به تو افتخار می نماید. می دانم که سوالات زیادی داری... هیچ کودکی نباید سوالاتی را که بچه ها سیاهپوست چندین نسل پرسیده اند، بپرسد.

نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهان انتها دادن به سوء استفاده سیستماتیکی شد که زندگی آمریکایی ها را به خطر می اندازد.

بایدن تاکید نمود اجرای عدالت برای مرگ فلوید تنها شروعی بر اصلاح این سوء رفتارها است.

در این مراسم، شیلا جکسون لی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هم حضور یافت.

سیلوستر ترنر شهردار هاستن که مراسم خاکسپاری فلوید در آنجا برگزار گردید هم در سخنانی گفت فرمانی را امضا خواهد نمود که استفاده از گرده بند را ممنوع می نماید.

وی اضافه کرد: در این شهر، باید قبل از آنکه شلیک گردد، باید هشدار داده گردد. در این شهر باید مداخله کنید.

در این مراسم، نام بعضی قربانیان نژادپرستانه اخیر همچون احمود آربری هم برده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بایدن خواهان اتمام سوء رفتار سیستماتیک علیه رنگین پوستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن خواهان اتمام سوء رفتار سیستماتیک علیه رنگین پوستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید