خوشه های صنایع دستی شهرستان فردوس عملیاتی می شود

به گزارش خانه انگلیسی، جلسه مشترک اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فنی وحرفه ای شهرستان فردوس برای عملیاتی کردن خوشه های صنایع دستی شهرستان برگزار شد.

خوشه های صنایع دستی شهرستان فردوس عملیاتی می شود

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی، روح اله صداقت طالبی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس گفت: این جلسه در راستای عملیاتی کردن اهداف سال جهش تولید، خوشه های صنایع دستی، دانش افزایی فعالان حوزه صنایع دستی به خصوص در حوزه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و تدوین استانداردهای آموزشی برای برگزاری دوره های ملیله دوزی، طلا و جواهرسازی در تاریخ 18 تیرماه در محل اداره فنی و حرفه ای برگزار شد.

او اضافه کرد: ما معتقدیم آموزش زیربنای تمامی حرکت ها است و روی همین اصل در حوزه صنایع دستی، بر ارائه آموزش های مرتبط با مشاغل خانگی در سطح شهرستان تاکید داریم تا نوآوری و کیفیت به این فرایند اضافه شود. همچنین با اجرای کسب و کار الکترونیک و شناخت بازارهای هدف به صورت مشترک در جهت توسعه و ترویج هنرهای سنتی گام برداریم.

صداقت طالبی با تأکید بر گسترش زمینه های همکاری طرفین، گفت: باید با بازبینی فرایند اداری، فرایند های اداری را کوتاه کنیم تا فعالیت صنعتگران خوشه های صنایع دستی به سرعت رنگ و بوی عملیاتی به خود بگیرد و همچنین تلاش کنیم بعد از آموزش با طراحی شیوه های پیروز کسب و کار معیشت هنرمندان صنایع دستی را ارتقا دهیم.

یعقوبی رئیس اداره فنی وحرفه ای شهرستان در این جلسه گفت: با توجه به تعهدات مشترک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان فنی وحرفه ای استان در اجرای دوره ها و ارائه آموزش های مهارتی در تربیت نیروی انسانی متخصص تعاملات لازم را انجام خواهیم داد.

در این جلسه مقرر شد دوره های آموزشی به صورت مشترک با استفاده از اساتید برجسته اداره فنی وحرفه ای برگزار شود و مدارک معتبر در هر دو دستگاه برای شرکت کنندگان صادر شود.

منبع: میراث آریا

به "خوشه های صنایع دستی شهرستان فردوس عملیاتی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشه های صنایع دستی شهرستان فردوس عملیاتی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید