درمان افسردگی با تغذیه سالم

به گزارش خانه انگلیسی، مصرف میوه ها و سبزیجات فوائد بی شماری برای سلامتی و مقابله با انواعی از بیماری ها دارد که می توان افسردگی را نیز در این فهرست قرار داد.

درمان افسردگی با تغذیه سالم

به گزارش ایسنا، آنالیز ها نشان می دهد مصرف مرتب میوه ها و سبزیجات به جوانانی که افسردگی در آنان تشخیص داده شده یاری می نماید تا علائم آزاردهنده این اختلال خُلقی را در خود کاهش دهند. محققان در این مطالعه به این بیماران توصیه می کردند که بیشتر رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال نمایند.

در این آنالیز محققان استرالیایی تاثیر عادات غذایی 76 بزرگسال در گروه سنی 17 تا 35 سال را مورد ارزیابی قرار دادند. این مطالعه بیشتر بر افرادی تمرکز داشته که علائم افسردگی در آنان تشخیص داده شده و مصرف غذاهای فرآوری شده، چربی های اشباع و مواد قندی آنان بسیار بالا بوده است.

محققان این افراد را به دو گروه تقسیم کردند. گروه نخست دستورالعمل های تغذیه ای و بودجه خرید میوه و سبزیجات دریافت نموده اما برای گروه دوم این کار انجام نگرفت. در انتها مطالعه مشاهده شد در گروهی که دستورالعمل های تغذیه ای را رعایت نموده بودند علائم افسردگی کاسته شده و خلق و خوی آنها بهبود داشته است.

به گفته محققان بهبود علائم افسردگی این بیماران تا سه ماه بعد نیز ادامه داشته است.

به گزارش سایت تخصصی مدیکال دیلی، محققان استرالیایی اظهار داشتند: یافته های بدست آمده تایید نماینده شواهدی دیگری است که نشان می دهد رژیم غذایی سالم، درمانی موثر در بهبود علائم افسردگی است. مصرف میوه ها و سبزیجات به کاهش التهاب یاری می نماید و این در حالیست که التهاب با عادات نامناسب غذایی و افزایش خطر افسردگی مرتبط است.

منبع: همشهری آنلاین

به "درمان افسردگی با تغذیه سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان افسردگی با تغذیه سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید