دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟

مرتضی کلانتریان حقوق دان و مترجم آثار مشهوری چون قرارداد اجتماعی اثر ژان ژاک روسو، وجدان زنو از ایتالو اسووو، آنالیز یک پرونده قتل اثر میشل فوکو صبح امروز شنبه 12 خرداد 1398 در تهران به زندگی اش خاتمه داد.

دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟

مرحوم کلانتریان در سال 1311 در تنکابن به جهان آمده بود. او پس از انتها تحصیلات متوسطه، در رشته حقوق مشغول به تحصیل شد. دکترای حقوق را از دانشگاه پاریس گرفت و بعد از بازگشت به ایران به عنوان قاضی دادگستری مشغول کار شد. مدتی پس از بازنشستگی به کار وکالت پرداخت، اما وکالت را نیز ادامه نداد و به ترجمه متون ادبی و حقوقی روی آورد.

از دیگر آثار کلانتریان به این کتاب ها می توان اشاره نمود: سیمای زنی در میان جمع نوشته هاینریش بل، نقطه ضعف نوشته آنتونیس ساماراکیس، ظرافت جوجه تیغی نوشته موریل باربری، دیدار به قیامت اثر پی یر لومتر، ادبیات و حقوق اثر فلیپ مالوری، افسانه پدران ما نوشته سورژ شالاندن، اندیشه های حقوقی اثر فلیپ مالوری، بازگشت به کیلی بگز نوشته سورژ شالاندن، آنالیز یک پرونده قتل اثر میشل فوکو، بشریت و حاکمیت ها اثر مونیک شمیلیه ژاندرو، رساله ای کوچک در باب فضیلت های بزرگ نوشته آندره کنت - اسپونویل، رویا و تاریخ (آمریکا در 2 قرن) کلود ژولین و قرارداد اجتماعی (متن و در زمینه متن) از ژان ژاک روسو.

دیدار به قیامت از پی یر لومترآخرین کتابی است که مرتضی کلانتریان ترجمه نموده بود.

مازیار کلانتریان فرزند این مترجم سرشناس نسبت به خبر خودکشی پدرش واکنش داد و در مصاحبه با تسنیم آن را تکذیب کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید