ادبیات

برترین آثار فیلیپ راثبه انتخاب نویسندگان

فیلیپ راث یکی از بزرگترین رمان نویسان ادبیات آمریکا و جهان در سن 85 سالگی درگذشت و مجموعه ای از داستان های بلند از خداحافظ کلومبوس سال 1959 تا شکست ناپذیر سال 2012 به عنوان آخرین اثرش را برای علاقه مندان به ادبیات یادگار گذاشت.

29 دی 1398

ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدو

سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل از ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یونیدو خبر داد.

8 دی 1398

ایران در نمایشگاه کتاب سوریه حضور پیدا می کند

نمایشگاه کتاب سوریه امسال میزبان موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران خواهد بود.

19 مهر 1398

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 18 شهریور ماه 98

بعضی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

14 مهر 1398

نگران تجهیزات کاناپولو نیستم، تعطیلاتمان زیاد است!

اشکان صیادی در مصاحبه با خبرنگاران پیرامون وضعیت برگزاری اردوهای تیم ملی این رشته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیای تهران، گفت: یک مرحله از اردوی تمریناتی ما در کرمانشاه برگزار گردید و قرار بود دومین اردو نیز به میزبانی این شهر برگزار گردد اما مشکل...

14 مرداد 1398

موسیقی های دلنشین برای شب یلدا

روزنامه خراسان: آخر هفته آخرین روز و شب فصل پاییز، اولین شب زمستان، شب یلداست. طولانی ترین شب سال که بهانه ای است برای با هم بودن، شادی و خاطره سازی. شبی که بیشترمان کوشش می کنیم با برنامه ریزی برای ترتیب دادنِ دورهمی های خانوادگی و محبت آمیز، از آن یک...

10 مرداد 1398

دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟

مرتضی کلانتریان حقوق دان و مترجم آثار مشهوری چون قرارداد اجتماعی اثر ژان ژاک روسو، وجدان زنو از ایتالو اسووو، آنالیز یک پرونده قتل اثر میشل فوکو صبح امروز شنبه 12 خرداد 1398 در تهران به زندگی اش خاتمه داد.

7 مرداد 1398