چرا ویل اسمیت هرگز نقش یک شرور واقعی را بازی نکرده است؟

به گزارش خانه انگلیسی، ویل اسمیت در طول سه دهه فعالیت در سینما و تلویزیون هیچ گاه نقش یک شخصیت شرور واقعی را بازی نکرده است. با هم چرایی این موضوع را آنالیز می کنیم.

چرا ویل اسمیت هرگز نقش یک شرور واقعی را بازی نکرده است؟

ویل اسمیت در طول دوران بازیگری اش، نقش های زیادی در فیلم ها و سریال های متفاوت داشته است که هیچ کدام از آن ها نقش منفی اصلی نبوده اند. اما چرا؟ ویل اسمیت با بازی در نقش های به یاد ماندنی، تبدیل به یکی از محبوب ترین چهره های صنعت سرگرمی شده است و این موضوع با دوست داشتنی و مرتبط بودن نقش های او، تشدید می گردد.

حرفه اسمیت در عرصه موسیقی، با گروه دو نفره هیپ هاپ دی جی جزی و دا فرش پرینس شروع شد و پس از روبرو با مسائل اقتصادی، در سریال فرش پرینس آو بل -ایر (The Fresh Prince of Bel-Air) ایفای نقش کرد و این نقطه شروع او در عرصه سرگرمی بود.

او برای اولین بار سال 1992 با درام جنایی جایی که روز تو را می برد (Where The Day Takes You)، پای خود را به عرصه فیلم باز کرد، اما اولین نقش های اصلی او در شش درجه جدایی (Six Degrees of Separation) و به دنبال آن پسران بد (Bad Boys) در سال 1995 بود. از آن زمان تا به امروز، کارنامه ویل اسمیت سرشار از فیلم های اکشن، کمدی و حتی درام بوده و شخصیت های مختلف در ژانر های مختلفی را بازی نموده است و با وجود این که همه آن ها پیروزیت آمیز نبوده اند، اما محبوبیت اسمیت هم چنان مانند سابق و حتی بیشتر است. اما هنوز یک نوع شخصیت است که ویل اسمیت آن را بازی ننموده و آن هم شخصیت منفی اصلی است.

در طول سه دهه حضور ویل اسمیت در صنعت سرگرمی، او نقش های متفاوتی را، شامل کارآگاه، مامور مخفی و حتی ابرقهرمان بازی نموده است و در حالی که در چندین پروژه به بازی در نقش شخصیت منفی اصلی نزدیک شد، اما همواره مانعی سر راه ویل اسمیت در لذت بردن او از عنوان شخصیت منفی قرار داشته است.

برای مثال در فیلم من افسانه هستم (I Am Legend)، که از رمان نوشته شده توسط ریچارد متیسون در سال 1954 با همین اسم اقتباس شده بود، او می توانست نقش شخصیتی را بازی کند که دچار ابهام اخلاقی است و در نهایت تعیین می گردد که کاراکتر بدجنس داستان است. اما در آخر داستان او در لحظه ای قهرمانانه خود را فدا می نماید. نقش ددشات در جوخه انتحار را، می توان فرصت دیگری برای بازی ویل اسمیت در نقش شخصیت منفی دانست، اما این شخصیت ها در فیلم حالت ضدقهرمان داشتند که با توجه به این، می توان گفت ویل اسمیت بار دیگر به بازی در نقش منفی نزدیک شده بود.

اگرچه ویل اسمیت تا به امروز علت عدم وجود نقش های منفی در کارنامه بازیگری خود را شرح نداده است، اما می توان این موضوع را به آبرو و اعتبار او در هالیوود ربط داد. ویل اسمیت، حتی با وجود این که بسیاری از فیلم هایش خیلی خوب نبودند، اما به دلیل آثار پیروز دهه 90 میلادی به محبوبیت بالایی رسیده است. هم چنین با سابقه ای که او برای خود ساخته، امکان ندارد که استودیو ها با دادن نقشی دوست نداشتنی و غیر مرتبط به اسمیت ریسک شکست اقتصادی را به جان بخرند. البته این تصمیمی هست که خود اسمیت، با دیدن پیروزیت شخصیت های مثبت، آدم خوب ها و صحنه های اکشن زیاد در پروژه های خود، گرفته است. در سال 2007، ویل اسمیت در مصاحبه ای با مجله تایمز گفت که با ساختن فرش پرینس آو بل-ایر قصد داشت تبدیل به مطرح ترین بازیگر جهان گردد و با مدیر خود تمامی فیلم های پرفروش را آنالیز کردند تا تصمیم بهتری در انتخاب نقش داشته باشند.

اگرچه ویل اسمیت اخیرا نقش های جدی زیادی بازی نموده است، اما دیدن او در نقش منفی اصلی در آینده ای نزدیک، زیاد ممکن به نظر نمی رسد. مگر این که بینندگان آمادگی دیدن او در چنین نقشی را داشته باشند. شکی وجود ندارد که اسمیت در انتخاب های خود در طول حرفه اش، بسیار خوب عمل نموده است، اما وجود شخصیتی منفی در فیلموگرافی او، می تواند تصمیمی جالب باشد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "چرا ویل اسمیت هرگز نقش یک شرور واقعی را بازی نکرده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ویل اسمیت هرگز نقش یک شرور واقعی را بازی نکرده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید