روزهای پایانی تدوین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه، مجمع و فیفا در صف تأیید

به گزارش خانه انگلیسی، اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال که در حال تهیه و تدوین است، روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد و پس از نهایی شدن در اختیار افراد ذیربط قرار می گیرد.

روزهای پایانی تدوین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه، مجمع و فیفا در صف تأیید

به گزارش خبرنگار ورزشی خانه انگلیسی، اساسنامه فدراسیون فوتبال از سال گذشته و با حضور کنندگان فیفا برای به روز شدن و اصلاح ایرادهای آن در دستور کار قرار گرفته بود، اما در زمان مهدی تاج، سه بار پیگیری و یادآوری فیفا بی نتیجه باقی ماند. یادآوری چهارم، پس از استعفای تاج نیز این پاسخ را به دنبال داشت که فدراسیون در حال برگزاری انتخابات است و پس از آن فرایند اصلاح اساسنامه اجرایی می شود، اما فیفا مخالفت کرد و اصرارها و دلایل فدراسیون هم برای برگزاری انتخابات در تاریخ 25 اسفند ماه قانع کننده نبود.

به دنبال لغو انتخابات، اصلاح هر چه سریع تر اساسنامه در دستور کار قرار گرفت و کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال این مأموریت را شروع کرد. هر چند روزهای سخت و مبهم با شیوع ویروس کرونا و البته تعطیلات نوروزی شروع سال 99 این تصور را ایجاد می کرد که احتمالاً فرایند اصلاح اساسنامه هم متوقف شود، اما گویا تدوین آن در حال نهایی شدن است.

پیش بینی می شود، تدوین پیش نویس اولیه اساسنامه فدراسیون فوتبال به زودی به سرانجام برسد. پس از این مرحله اساسنامه در اختیار هیئت رئیسه قرار می گیرد تا آنها نیز نظرات خود را درباره موارد اصلاحی یا موارد مدنظر ارائه دهند و پس از اعمال نظرات هیئت رئیسه، پیش نویس باید برای اعضای مجمع ارسال شود. پس از ارسال اساسنامه برای اعضای مجمع، آنها فرصتی دارند تا به صورت کتبی نظرات احتمالی خود را به فدراسیون ارسال کنند که تمام این مراحل از ابتدا تا سرانجام باید به فیفا نیز گزارش شود و فیفا به عنوان نهاد مرجع، فرایند اصلاح و تغییرات را تأیید کند.

پس از طی تمام این مراحل، مجمع فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد که در این مجمع پیش نویس نهایی اساسنامه طبق نظرات اعضای هیئت رئیسه، اعضای مجمع و تأیید یا رد آنها از سوی فیفا، ارائه خواهد شد. اساسنامه ای که به رأی گذاشته می شود و پس از تأیید و تصویب آن، مهمترین مأموریت هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که برگزاری انتخابات است باید در دستور کار قرار بگیرد. با شرایط موجود فدراسیون فوتبال در تلاش است تا این فرایند با حفظ دقت بیشتر و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود و مجمع نیز می تواند فدراسیون را برای عبور از این شرایط همراهی کند. البته با توجه به ایرادهای اساسنامه سال 90 و مشکلاتی که تغییرات سریع آن برای فدراسیون فوتبال ایجاد کرد، این نکته را یادآوری می کند که نباید کیفیت اصلاح اساسنامه و گنجاندن قوانین محکم برای حفظ منافع فوتبال را فدای سرعت انجام کار کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روزهای پایانی تدوین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه، مجمع و فیفا در صف تأیید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای پایانی تدوین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه، مجمع و فیفا در صف تأیید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید