سازمان جهانی بهداشت: می توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود

به گزارش خانه انگلیسی، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به تلاش امیدوارکننده نیوزیلند در فرایند مقابله با کرونا گفت: جهان شاهد جوانه های سبز امید در فرایند مقابله با بیماری کووید-19 است.

سازمان جهانی بهداشت: می توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود

به گزارش خانه انگلیسی، تدروس آدهانوم قبریسوس دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در سخنانی با اشاره به گستردگی همه گیری کروناویروس و ابتلای بیش از 20 میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-19 اظهار کرد: انتظار می رود تا پایان این هفته موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری به 750 هزار نفر برسد.

هرچند، وی افزود: دلایلی وجود دارد که می توان نسبت به مبارزه جهانی با بیماری کووید-19 امیدوار بود.

تدروس آدهانوم قبریسوس از نیوزیلند به عنوان الگویی جهانی در واکنش به همه گیری این بیماری یاد کرد چرا که بیش از 100 روز است هیچ موردی از انتقال بومی بیماری کووید-19 در این کشور گزارش نشده است.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم جهان در غم و ناراحتی هستند و جهان در حال سپری کردن لحظات سختی است، گفت: اما من می خواهم شفاف صحبت کنم، ما شاهد جوانه های سبز امید در فرایند مقابله با بیماری کووید-19 هستیم و هیچ فرقی نمی کند در کدام کشور، منطقه، شهر و روستا هستیم، برای مهار شیوع این بیماری هیچگاه دیر نیست.

سازمان جهانی بهداشت خواستار آن شد تا کشورها به استفاده ترکیبی از شناسایی سریع مبتلایان، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی منظم دست ها اقدام کنند تا شیوع این بیماری کاهش پیدا کند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، وی همچنین هشدار داد که مهار و سرکوب موثر بیماری کووید-19 در جامعه به منظور بازگشایی مدارس ضروری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سازمان جهانی بهداشت: می توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: می توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید