کریمی: کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم ، نسخه نویسی الکترونیک به سرعت در حال پیشرفت است

به گزارش خانه انگلیسی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کیت تشخیص اومیکرون در کشور طراحی و ساخته شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

کریمی: کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم ، نسخه نویسی الکترونیک به سرعت در حال پیشرفت است

به گزارش گروه اجتماعی خانه انگلیسی، سعید کریمی در حاشیه پنجاه و پنجمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار گردید، گفت: کیت تشخیص اومیکرون در کشور طراحی و ساخته شده و کمبودی هم در این زمینه وجود ندارد، چون تعداد زیادی در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شده و اگر پزشکی شک کند که یک مورد اومیکرون وجود دارد، حتما آزمایش انجام می گردد.

وی اضافه کرد: از نظر علمی قابل قبول نیست که همه تست های تشخیصی در کشور بر اساس تشخیص اومیکرون باشد، چون ابتدا تست PCR گرفته می گردد و در موارد مشکوک، تست اومیکرون هم انجام می گردد. مشکل اصلی کشور، کمبود کیت تشخیص اومیکرون نیست. اومیکرون علائم خفیفی دارد و ممکن است بیماران برای آزمایش مراجعه هم ننمایند چراکه علائمی شبیه سرماخوردگی دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: اومیکرون قدرت سرایت پذیری بسیار بالایی دارد و در کشور های مختلف، خیلی سریع منتشر شده و مراکز درمانی سراسر کشور نیز آمادگی های لازم را دارند.

کریمی تاکید نمود: افرادی که واجد شرایط تزریق دوز سوم واکسن کرونا هستند حتماً سریعا نسبت به این کار اقدام نمایند، چون مطالعات زیادی شده که نشان می دهد تزریق دوز سوم می تواند به شدت در مقابل اومیکرون موثر باشد و از بستری شدن و مرگ و میر بیماران، پیشگیری کند.

وی اعلام کرد: امروز بحث های علمی خیلی خوبی در خصوص تزریق واکسن کرونا به گروه سنی 5 تا 12 سال در جلسه کمیته علمی کشوری انجام و مستندات ارائه شد، اما تصمیم قطعی هنوز گرفته نشده و باید نظرات و مصوبات این کمیته را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کنیم تا پس از تایید و تصویب، ابلاغ گردد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: نسخه نویسی الکترونیک به شدت و به سرعت در حال پیشرفت است و مسلم است وقتی طرحی ملی با این وسعت اجرا می گردد، اوایل آن ممکن است مسائلی وجود داشته باشد البته زیرساخت ها به تدریج در حال فراهم شدن است و وزارت بهداشت به تنهایی، متولی این کار نیست بلکه چندین مجموعه و دستگاه باید همکاری نمایند تا مسائل رفع گردد. هدف ما رسیدن به نسخه نویسی و در نهایت پرونده الکترونیک سلامت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کریمی: کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم ، نسخه نویسی الکترونیک به سرعت در حال پیشرفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم ، نسخه نویسی الکترونیک به سرعت در حال پیشرفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید