سه مدال طلا برای کشتی ایران در آسیا

به گزارش خانه انگلیسی، در سرانجام مسابقات پنج وزن نخست رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن 70 کیلوگرم پنجم شد.

سه مدال طلا برای کشتی ایران در آسیا

به گزارش مهر، نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه 10 بر 6 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی، مومنی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل عنایت اله از پاکستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان دنیا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله تسوگبادراخ تسیویسورن از مغلوستان را با نتیجه 6 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. عموزاد در ملاقات سرانجامی در یک ملاقات حساب شده با نتیجه 3 بر 1 از سد باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز دنیا از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور با نتیجه 6 بر 2 مغلوب تایشی ناریکانی از ژاپن شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال، وی نیز راهی ملاقات رده بندی شد. یگانه جعفری در این ملاقات با نتیجه 4 بر صفر مقابل سیرباز تالگات قهرمان آسیا از قزاقستان کشتی را واگذار کرد و پنجم شد.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر 6 مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر یودایی تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. سوادکوهی در این ملاقات با نتیجه 9 بر 9 از سد بالیان گوراو دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر از سد ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به ملاقات فینال راه یافت. محمدیان در ملاقات سرانجامی در یک ملاقات زیبا با نتیجه 11 بر صفر باتزول اولزیسایخان از مغولستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی، رده بندی پنج وزن نخست به توضیح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- کومار راوی (هند) 2- راخات کالژان (قزاقستان) 3- آلماز سمانبکوف (قرقیزستان) و رایکوتو آرای (ژاپن) … 8- رضا مومنی (ایران)

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد خلیلی (ایران) 2- باجرانگ پونیا (هند) 3- عباس رحمان اف (ازبکستان) و کایکی یاماگوچی (ژاپن)

70 کیلوگرم: 1- تایشی ناریکانی (ژاپن) 2- ارنظر آکمات علی اف (قرقیزستان) 3- ناوین ناوین (هند) و سیرباز تالگات (قزاقستان) 5- محمدمهدی یگانه جعفری (ایران)

79 کیلوگرم: 1- علی سوادکوهی (ایران) 2- بالیان گوراو (هند) 3- ارسلان بوداژاپوف (قرقیزستان) و یودایی تاکاهاشی (ژاپن)

97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- باتزول اولزیسایخان (مغولستان) 3- مامد ابراگیم اف (قزاقستان) و ساتیوارت کادیان (هند)

در سرانجام مسابقات روز نخست تیم هند با 95 امتیاز در جایگاه نخست واقع شده است و تیم ایران با 91 امتیاز دوم است.

فردا و در مسابقات پنج وزن دوم داریوش حضرتقلی زاده در وزن 61 کیلوگرم، یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم، محسن مصطفوی در وزن 86 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می فرایند.

منبع: فرارو

به "سه مدال طلا برای کشتی ایران در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه مدال طلا برای کشتی ایران در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید