متروی تهران برروی ریل ملی در حرکت است

به گزارش خانه انگلیسی، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه 16 اسفند سالگرد بهره برداری از مترو است گفت بعد از گذشت 21 سال بهره برداری، متروی تهران بزرگترین شبکه ریلی در شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری است.

متروی تهران برروی ریل ملی در حرکت است

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، فرنوش نوبخت با تبریک بیست و دومین سالگرد متروی تهران و حومه اظهار کرد: در 16 اسفندماه 1377 اولین روزی که قطار مترو در جهت تهران(صادقیه) - کرج حرکت کرد، روز ویژه و به یادماندنی بود و همه علاقمند بودند که بدانند بعد از آن چه اتفاقی می افتد.

وی اضافه نمود: امروز متروی تهران بیش از 250 کیلومتر شبکه و 132 ایستگاه فعال دارد و در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم.

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه طی بیست و یک سال گذشته میلیاردها سفر در خطوط متروی تهران و حومه ثبت شده است، گفت: این سفرها را مدیون زحمات و تلاش خستگی ناپذیر پرسنل شرکت متروی تهران و شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است و امروز نتیجه این پیگیری ها و اقدام ها را در رضایتمندی شهروندان می توان مشاهده کرد.

وی اعلام کرد: امروز فرصت را غنیمت شمرده و به بهانه بیست و دومین سالگرد بهره برداری از متروی تهران و حومه از تمام کسانی که برای تاسیس مترو تلاش کرده اند قدردانی و سپاسگزاری می کنم.

وی اعلام کرد: قطار مترو در تهران اگرچه بر روی ریل وارداتی به حرکت درآمد اما امروز بعد از گذشت 21 سال قطار مترو در ایران نیز به حرکت در آمد و متروی تهران نیز برروی ریل ملی در حرکت است.

نوبخت شرح داد: در آغاز بهره برداری از مترو وارد کننده این صنعت بودیم، اما امروز صادر کننده این صنعت ریلی هستیم.

نوبخت در ادامه با اشاره به کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط هفتگانه گفت: در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها در خط 2 به 3 دقیقه رسیده است و در خطوط یک و چهار 3و نیم دقیقه کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "متروی تهران برروی ریل ملی در حرکت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متروی تهران برروی ریل ملی در حرکت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید