معرفی 20 مدل رنگ اتاق نوزاد پسر و دختر در سال جدید

به گزارش خانه انگلیسی، وقتی قرار است عضو جدیدی به خانواده اضافه گردد، همه هیجان زده شده و یکی از کارهایی که انجام می دهند آماده سازی اتاق نوزاد است. در این بین رنگ اتاق نوزاد یکی از مهم ترین بخش هاست که در این قسمت قصد دارم جدیدترین ایده ها را به شما عزیزان معرفی کنم.

معرفی 20 مدل رنگ اتاق نوزاد پسر و دختر در سال جدید

با به جهان آمدن فرزند جدید، والدین دوست دارند همه چیز را برای فرزند تازه از راه رسیده به بهترین شکل ممکن محیا نمایند. تزیین و آماده سازی اتاق نوزاد یکی از همین کارهاست که انتخاب تم و رنگ نیز بخش مهمی از آن محسوب می گردد. وقتی تم و رنگ را انتخاب کنید دیگر خرید سایر وسایل اتاق راحت تر خواهد شد چرا که خریدتان محدود به وسایلی می گردد که با تم رنگی شما همخوانی داشته باشد، بنابراین کار تزیین و تهیه سرویس خواب نوزاد ساده تر و سریعتر انجام خواهد شد.

رنگ اتاق نوزاد از این جهت مهم است که بیشترین تاثیر را بروی حالت و احساس کلی ما از فضا خواهد گذاشت. وقتی صحبت از رنگ می گردد مسلما مطمئن ترین و ساده ترین راه استفاده از رنگ سفید است. وقتی همه جا سفید باشد خیلی راحت می توان رنگ های دیگر را به وسیله مبلمان مانند تخت خواب یا کمد و قفسه وارد اتاق کرد. اما برای آنهایی که خواهان طرحی کاملا متفاوت هستند رنگ های دیگری هم مانند سبز، صورتی، خاکستری و … وجود دارد که در ادامه مشاهده خواهید فرمود.

تم رنگی انتخاب شده برای اتاق ابتدایی در شکل های پایین بی نهایت زیبا و بدون در نظر دریافت جنسبت نوزاد انتخاب شده است. به عبارت دیگر رنگ هایی همانند مدل اول خنثی محسوب شده و ربطی به دخترانه یا پسرانه بودن ندارند. ترکیب رنگی سفید و خاکستری برای طراحی یک فضای شیک بسیار مناسب و بجا است. اتاق دوم نیز مانند مدل اول از ترکیب سفید و خاکستری استفاده می نماید اما رنگ سایه های رنگ خاکستری در اینجا متنوع تر بوده و رنگ های جذاب تر مانند آبی و قرمز توسط مبلمان به اتاق وارد شده است.

اگر قصد تزیین اتاق نوزاد به سبک مدرن را دارید باید رنگی مطابق با این سبک را انتخاب کنید، شکل اول در پایین یک اتاق خواب مدرن و زیبا را نشان می دهد که با رنگ آّبی روشن تزیین شده است. اما این اتاق خواب یک نکته خیلی جالب دارد و آن قرار دادن یک کمد بسیار قدیمی در گوشه اتاق است. چنین کارهای غیر منتظره ای جذابیت دکوراسیون را بیشتر می نمایند. شکل سوم متعلق به اتاقی رنگارنگ و بسیار شاد است. سقف به رنگ سبز و دیوارها به رنگ آبی ترکیبی است که در همان نگاه اول هر بیننده ای را شیفته خود می نماید.

رنگ کرم و سفید نیز ترکیب بسیار خوبی برای رنگ اتاق نوزاد است. البته برای اینکه دکوراسیون خیلی خنثی و یکنواخت بنظر نرسد بهتر است مقداری هم رنگ های جذاب را با توجه به جنسبت فرزندتان به اتاق اضافه کنید. در خصوص مثال زیر، یکی از دیوارهای اتاق خواب به رنگ صورتی انتخاب شده و باقی دیوارها بهمراه سقف رنگ کرم و سفید خورده اند. اتاق خواب دوم در پایین، بازهم یک سبک بسیار ساده اما فوق العاده شیک را ینمایش می گذارد، سبک اسکاندیناویایی که به رنگ های سفید و خنثی معروف است.

سبز سیبی یکی از رنگ های بسیار زیبایی است که در اتاق خواب نوزاد خیلی زیبا خودنمایی می نماید. از آنجایی که این رنگ خیلی قوی است باید سایر مبلمان های اتاق و حتی پرده پنجره را به رنگ سفید انتخاب کنید تا تعادل در فضا برقرار گردد. شکل دوم دقیقا عکس مدل اول عمل می نماید و بجای رنگ های روشن از یک تم تک رنگ تیره استفاده می نماید. این عکس بخوبی نشان می دهد که رنگ تیره هم در دکوراسیون اتاق نوزاد خیلی خوب جواب می دهد. شکل سوم روش دیگری از ترکیب رنگ سفید و کرم را معرفی می نماید که با فرش و لوازم زیبا همراهی می گردد.

اگر تمام فضای اتاق خواب نوزاد به رنگ بژ باشد ظاهرش چندان دلچسب نخواهد بود، در عوض وقتی همین رنگ را با رنگ های دیگری مانند زرد و قهوه ای ترکیب می کنید ناگهان همه چیز لوکس و خواستنی دیده خواهد شد. در اتاق خواب اول، سه دیوار به رنگ بژ درآمده اند اما یکی از دیوارها با پنل های چوب طبیعی پوشیده شده است. پرده و فرش نیز به رنگ زرد هستند که برای جذاب نشان دادن دکوراسیون کفایت می نمایند. اتاق خواب دوم موردی است که برای خانه های آپارتمانی و شهری بسیار مناسب است. ترکیب رنگ آبی بسیار روشن در کنار خاکستری یکی از ززیباترین ترکیب ها برای رنگ اتاق نوزاد است.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

دکوراسیون اتاق نوزاد بهمراه سرویس وسایل نوزاد با طراحی زیبا

کاغذ دیواری اتاق نوزاد فانتزی در بیش از 20 طرح شاد و جذاب

بهترین مدلهای تخت و کمد نوزاد پسر و دختر و قیمت - عکس سرویس نوزاد

مدل سیسمونی اتاق نوزاد در طرح و رنگ های شاد مناسب پسر و دختر

در ادامه سایر ترکیب های رنگی شیک برای اتاق خواب نوزاد را مشاهده می فرمایید:

رنگ اتاق نوزاد

منبع: اتاق

به "معرفی 20 مدل رنگ اتاق نوزاد پسر و دختر در سال جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 20 مدل رنگ اتاق نوزاد پسر و دختر در سال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید