منصوریان: کرونا باعث دوری ام از هدفم نشد، پرداخت حقوق ماهیانه از سوی چینی ها ارزشمند است

به گزارش خانه انگلیسی، بانوی ووشوکار کشورمان گفت: ویروس کرونا باعث دوری ام از هدفم نشده است و در خانه با کمترین امکانات تمرین می کنم.

منصوریان: کرونا باعث دوری ام از هدفم نشد، پرداخت حقوق ماهیانه از سوی چینی ها ارزشمند است

سهیلا منصوریان قهرمان ووشو کشورمان در گفت و گو با ، درباره شرایط تمرینات خود در ایام قرنطینه اظهار کرد: ویروس کرونا باعث شد که خیلی از ورزشکاران حرفه ای که برای موفقیت در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک تلاش می کنند مقدار کمی از تمریناتشان کاهش یابد، اما این موضوع منجر به دوری از هدفشان نشده است.

او ادامه داد: من در خانه با کمترین امکانات تمرین می کنم و سعی کردم که کرونا باعث نشود از هدفم دور شوم. در گذشته که باشگاه باز بود روزی 2 نوبت در صبح و بعد ازظهر تمرین می کردم و اکنون ورزش را در خانه انجام می دهم و تلاش می کنم که از تردمیل استفاده کنم و حتی با 2 بطری آب تمرین بدنسازی می کنم. به هر حال شرایط به وجود آمده باعث شده که ورزشکاران از فرم بدنی ایده آل دور شوند، چون ما نمی توانیم در خانه با یکدیگر مبارزه کنیم و حریف تمرینی کم است و سعی می کنم که خودم به تنهایی تمرین کنم.

منصوریان درباره برنامه و هدفش در سال جدید گفت: ما مسابقات آسیایی را پیش رو داریم که اکنون همه تمرکزم بر روی این رقابت ها است تا بتوانم بهترین نتیجه را بگیرم و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورم.

لژیونر ووشو کشورمان درباره اینکه شرایط قراردادی اش با باشگاه چینی به چه صورت می شود، اظهار کرد: به هر حال من یک قرارداد 3 ساله با تیم شیان چین دارم و زمانی که ویروس کرونا در چین شیوع پیدا کرد به ایران بازگشتم و قرار بود که دوباره به چین برگردم و با توافق باشگاه چینی برای حضور در مسابقات آسیایی به کشورمان بیایم. البته رئیس باشگاهم طی تماسی گفت که شرایط کرونا خیلی خطرناک است و باید این موضوع را جدی بگیریم و باشگاه ها تعطیل شده و ایران امن تر است و در کشور خود بمانید و زمانی که شرایط بهتر شد در نهایت می توانید به چین بازگردید.

او درباره اینکه حاضر است از مبلغ قرارداد خود با باشگاه چینی کسر کند یا نه! گفت: رئیس باشگاه شیان چین به همه ورزشکارانی که با این باشگاه قرارداد بستند حقوقشان را به صورت ماهیانه می دهد که این موضوع برای من خیلی ارزشمند است. حتی به رئیس باشگاه گفتم که ما تمرین نمی کنیم و ورزش را در خانه انجام می دهیم، اما او بیان نمود که شما یک هدف داشتید و حتی برای کسب درآمد برای تیم من زحمت کشیدید و ویروس کرونا باعث شد که اکنون در باشگاه حضور نداشته باشید. به هر حال طبق قرارداد با باشگاه چینی، مبلغی هر ماه به حسابم واریز می شود و کار زیبایی بود و دوست داشتم این اتفاق در ایران هم رخ می داد. خیلی از ورزشکاران درآمدشان از ورزش کردن است و بیشتر ورزشکاران حرفه ای شغل دوم ندارند و اصلا حمایت نمی شوند . ای کاش ما هم خیلی از مسائل ورزشی را از برخی کشور ها یاد بگیریم.

منصوریان بیان نمود: من به رئیس باشگاه خود گفتم که ویروس کرونا از چین به سایر کشور ها شیوع پیدا کرد و حس می کنم که شما به خاطر این موضوع حقوق ماهیانه به ما می دهید. البته رئیس باشگاه به من گفت چرا این حرف را می زنم و مثبت فکر نمی کنم و چین نخستین کشوری بود که وجود این ویروس را متوجه شد.

او افزود: به نظرم این درست نیست که افکار منفی داشته باشیم و امیدوارم اتفاقات خوب رخ بدهد و در این شرایط باید هوای مردم را داشته باشیم. برخی از افراد درآمدشان به صورت روزانه است و آن ها نمی توانند کار دیگری انجام بدهند و باید بیشتر به فکر این افراد باشیم. من کمپینی در اینستاگرام راه انداختم و هفته ای یک بار در حد توان خود به افراد نیازمند کمک می کنیم. حتی در گروه های فامیلی و محبت آمیز هم حضور داریم و افرادی را می شناسیم که از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارند و شیوع کرونا خیلی به آن ها ضربه زده است و آن ها مردم دار هستند و نمی توانند به همسایه و فامیل خود برای یک لقمه نان رو بزنند. ما این افراد را شناسایی می کنیم و به صورت غیر مستقیم بسته های مورد نیاز از جمله خوراکی و پول را تهیه و حتی اجاره خانه شان را پرداخت می کنیم.

لژیونر ووشو کشورمان گفت: خدا را شکر این اتفاق رخ نداد که رئیس باشگاه شیان چین مبلغی از قراردادم را کسر کند. به هر حال من 4 ماه است که در ایران هستم و حقوق این 4 ماه را دریافت کردم بدون اینکه مسابقه ای داشته باشم و هیچ کاری کرده باشم. همچنین باشگاه چینی به قرارداد بسته شده با من پایبند است.

منصوریان درباره اینکه مسابقات ووشو لغو شده و این مسئله چقدر بر روی ووشوکاران تاثیرگذار است، بیان نمود: مسابقات ووشو لغو شده است، اما حس می کنم که مسابقات 20 روز یا یک ماه دیگر بدون حضور تماشاگر برگزار شود. البته این موضوع باعث می شود که تعدادی از ورزشکارانی که علم تمرین ندارند افت کنند و آن ها نمی دانند در این شرایط چگونه بدن خود را آماده نگه دارند و خیلی از ورزشکاران از این بابت ضربه می خورند.

بانوی ووشو کار کشورمان درباره آینده ووشو بعد از جدایی علی نژاد از این رشته ورزشی گفت: علی نژاد رئیس خوبی برای ما ورزشکاران بود و به ووشوکاران اهمیت می داد و امیدوارم رئیس فدراسیون جدید هوای ورزشکاران را داشته باشد. به هر حال آکادمی ووشو خانه دوم ما است و یک خانواده می شویم و امیدوارم همانطور که به خانواده خود اهمیت می دهند به ورزشکاران هم توجه کنند.

او افزود: ما هیچ درآمدی نداریم و حتی بیمه هم نیستیم و این خیلی بد است، اما کشور های دیگر هوای ورزشکاران خود را دارند. چینی ها با وجود اینکه می توانستند قرارداد مرا لغو کنند، اما این کار را نکردند. معلوم نیست این شرایط تا چه زمانی ادامه دارد و حتی رئیس باشگاهم نیز گفت که امکان دارد پرواز های ایران با چین 6 ماه دیگر باز شود. البته رئیس باشگاه به من گفت که نگران نباشم و به تمریناتم فکر کنم و اصلا ذهن خود را مشغول نکنم.

منصوریان خاطر نشان کرد: به هر حال انرژی که چینی ها به من می دهند باعث می شود که تمرین کنم و بیشتر وقت خود را برای اهدافم بگذارم. حتی رئیس باشگاهم گفت اگر در مسابقات آسیایی بتوانم مدال طلا بگیرم پاداش به من می دهد. چینی ها حریفان و رقیبان سخت ما در مسابقات آسیایی هستند، اما رئیس باشگاه چین به من روحیه می دهد، چون من عضو این باشگاه هستم و جزئی از خودشان به حساب می آیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "منصوریان: کرونا باعث دوری ام از هدفم نشد، پرداخت حقوق ماهیانه از سوی چینی ها ارزشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوریان: کرونا باعث دوری ام از هدفم نشد، پرداخت حقوق ماهیانه از سوی چینی ها ارزشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید