واعظ آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را آنالیز کند، یک مدیر می گفت بدهی برای مَرد است

به گزارش خانه انگلیسی، مدیرعامل پیشین استقلال با بیان اینکه دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را آنالیز کند گفت حساب و کتاب استقلال و پرسپولیس توسط دیوان محاسبات آنالیز می گردد.

واعظ آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را آنالیز کند، یک مدیر می گفت بدهی برای مَرد است

به گزارش خانه انگلیسی، امیررضا واعظ آشتیانی درباره محکومیت باشگاه پرسپولیس در پفراینده گابریل کالدرون گفت: تمام مسائل به نظارت برمی گردد و نهادهای درون یا برون سازمانی، نظارتی روی این قراردادها نمی نمایند. هیچ باشگاهی در تشکیلات خود، بودجه نویسی ندارد. باید معین گردد باشگاه برای هر سال چقدر درآمد و هزینه دارد تا به اندازه همان درآمد هزینه کند.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، ادامه داد: مجامع باشگاه ها فراقتصادیته هستند و حسابرسی نمی نمایند. در باشگاه های دولتی و شبه دولتی، تصمیمات هیئت مدیره برای مجامع یا سازمان بالادستی نمی رود تا آنالیز گردد تصمیمات در چارچوب وظایف هیئت مدیره است یا خیر.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه عدم توجه و نظارت لازم باعث می گردد کسی سراغ مدیران متخلف نرود، توضیح داد: یک مدیر که نمی خواهم از او نام ببرم، می گفت بدهی برای مَرد است و مدیر دیگری می گوید اگر باشگاهی سه هزار میلیارد قیمت دارد، اشکالی ندارد چند میلیارد هم بدهی داشته باشد. این نگاه های بسیار سطح پایین، عدم آگاهی نسبت به مسائل مربوطه و تیمداری در چارچوب باشگاهی که می خواهد طبق قانون تجارت اداره گردد، باعث این اتفاقات می گردد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با بیان این موضوع که چنین مدیرانی خود را دارای نگاهی نافذ و مناسب می دانند، توضیح داد: شما انتظار دارید این اتفاقات نیفتد؟ اعتقاد دارم عمده مشکل ما این است که نسبت به قرارداد، به عهد خود وفا نمی کنیم. اگر قراردادی گران هم بسته گردد و به تعهدات خود عمل کنیم، سود می کنیم. متاسفانه نه قرارداد خوب می بندند و نه به تعهدات خود پایبند هستند. فکر می نمایند مربی و بازیکن خارجی هم مانند ایرانی ها رفتار می نماید.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه کوته بینی در برخی مدیران وجود دارد، گفت: یک مدیر می گفت شکایت مربی یا بازیکن خارجی، شش سال طول می کشد و ما فرصت کافی را داریم. می بینیم مربیانی چون شفر به ایران می آیند و آن موقع می توانستیم کار را با دو میلیارد تومان تمام کنیم، اما حالا باید 20 میلیارد تومان پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نهادهای نظارتی با این موضوع برخورد می گردد یا خیر، مطرح کرد: شنیدم دیوان محاسبات کشور، حساب کتاب های استقلال و پرسپولیس را رصد می نماید. اگر برخوردی با مدیر متخلفی که بیت المال را هدر داده، اجرا شده باشد، این موضوع رسانه ای نشده تا افکار عمومی بداند مدیر متخلفی که پول بیت المال یا مجموعه مورد نظرش را هدر داده، بازخواست می گردد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به رفتار برخی مدیران پیشین باشگاه ها گفت: برخی از مدیران با مُشتی کاغذ زیر بغل، از این شبکه به شبکه دیگر می فرایند تا گزارش اقتصادی بدهند. در حالی که آنها باید در نهادهای نظارتی جوابگو باشند. متاسفانه بیت المال تضعیف می گردد و یا در قبال این رفتار سکوت می نمایند، یا اینکه نتیجه ورود خود را اعلام نمی نمایند.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه مراجع قضایی به عنوان مدعی العموم می تواند به موضوع ورود کند، توضیح داد: وزارت ورزش علاقه ای ندارد وارد موضوعات گردد. دستگاه قضایی اما برای استیفای بیت المال می تواند اتفاقات را آنالیز کند. باید معین گردد چه عواملی باعث شده پول کالدرون به این رقم (20 میلیارد تومان) برسد. اگر یک مدیر بابت حیف و میل و سوءمدیریت در هر عرصه محاکمه گردد، مدیران توجه بیشتری به تصمیمات می نمایند و تاثیر مثبتی روی آنها خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واعظ آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را آنالیز کند، یک مدیر می گفت بدهی برای مَرد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: دستگاه قضایی موضوع بدهی به کالدرون را آنالیز کند، یک مدیر می گفت بدهی برای مَرد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید