کتاب

از زندگی در خوابگاه های مجهز تا ورزش و تفریح در کنار درس

از نیازهای اولیه تحصیل یک دانشجو، داشتن یک خوابگاه مناسب و امکانات جانبی از قبیل مراکز تفریحی و سرگرمی است. این نیازها در دانشگاه های خارجی به بهترین نحو ممکن برآورده می گردد.

2 بهمن 1398

برترین آثار فیلیپ راثبه انتخاب نویسندگان

فیلیپ راث یکی از بزرگترین رمان نویسان ادبیات آمریکا و جهان در سن 85 سالگی درگذشت و مجموعه ای از داستان های بلند از خداحافظ کلومبوس سال 1959 تا شکست ناپذیر سال 2012 به عنوان آخرین اثرش را برای علاقه مندان به ادبیات یادگار گذاشت.

29 دی 1398

دوی ماراتن سنجاق به سوی بازار خدمات ایران

سنجاق یکی از شرکت های خدمات آنلاین است که بی ادعا و به دور از هیاهوهای بازار استارتاپی به فعالیت می پردازد. گفت وگویی اختصاصی با بنیانگذاران این استارتاپ داشتیم.

28 آذر 1398

پاسخ معاون صندوق اعتباری هنر به اعتراض نسبت به تاخیر در بیمه تکمیلی اهالی سینما

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر در پی اعتراض بعضی صنوف سینمایی نسبت به روند بیمه تکمیلی خود از سوی این صندوق با تاکید بر اینکه برای خدمت رسانی بهتر به یاری و نظرات اعضای صنوف مرتبط نیاز داریم، گفت: صندوق اعتباری هنر خدمت به هنرمندان را وظیفه خود دانسته...

18 آذر 1398

یک کتاب ایرانی در جمع نامزدهای بهترین کتاب آشپزی دنیا

به گزارش خبرنگاران، مرحله نهایی مسابقات تخصصی جهانی گورماند که ویژه آثار حوزه آشپزی است، از 17 تا 21 خرداد ماه امسال در شهر یانتای کشور چین برگزار می گردد که کتاب آشپزی مدرن پانیذ اثر تالیفی سمیرا جنت دوست مربی ایرانی آشپزی و شیرینی پزی، در رقابت با 6 کتاب...

19 آبان 1398

دیوید کامرون: شرم بریگزیت همیشه با من می ماند

طبق نوشته های نخست وزیر اسبق بریتانیا، او پس از همه پرسی بریگزیت با رهبران کشورهای اروپایی و باراک اوباما تماس گرفت و از آن ها به دلیل ناکامی اش در حفظ کشورش در اتحادیه اروپا، عذرخواهی کرد.

22 مهر 1398

ایران در نمایشگاه کتاب سوریه حضور پیدا می کند

نمایشگاه کتاب سوریه امسال میزبان موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران خواهد بود.

19 مهر 1398

گفت وگو با بیوک جدیری، پرافتخارترین اتومبیل ران ایرانی

روزنامه همشهری - بهنام سلطانی: در مسابقات مختلف اتومبیل رانی، از سرعت و اسلالوم گرفته تا رالی و کلاسیک همواره پای یک بی ام و سفید رنگ در میان است و همه به حضورش در پیست آزادی عادت نموده اند؛ بی ام و قدیمی ای که تاکنون حضور در بیش از 300 مسابقه را تجربه نموده،...

24 مرداد 1398

گران ترین کیف دستی های دنیا

خبرنگاران: کیف دستی یکی از محبوب ترین اکسسوری های زنانه است. مهم نیست که شما چند عدد کیف دستی دارید، باز هم زمانی که کیفی زیبا می بینید، دوست دارید آن را به کلکسیون خود بیفزاید. مطمئنا در کلکسیون شما کیف های گران قیمت هم وجود دارد، اما آیا حاضرید برای یک...

14 مرداد 1398

دکتر کلانتریان در 87 سالگی به زندگی اش خاتمه داد؟

مرتضی کلانتریان حقوق دان و مترجم آثار مشهوری چون قرارداد اجتماعی اثر ژان ژاک روسو، وجدان زنو از ایتالو اسووو، آنالیز یک پرونده قتل اثر میشل فوکو صبح امروز شنبه 12 خرداد 1398 در تهران به زندگی اش خاتمه داد.

7 مرداد 1398

جلد سوم مقالات اخوان در راه است

جلد سوم مقالات مهدی اخوان ثالث برای اولین بار منتشر می گردد.

23 تیر 1398

کارگران پای تخته سیاه

الناز عباسیان-خبرنگار:اینکه بخواهی با تنی خسته از کار و ذهنی پر از دغدغه پشت نیمکت های کلاس درس بنشینی تا خواندن و نوشتن بیاموزی، یعنی تصمیمی بزرگ گرفته ای!

29 خرداد 1398

کتاب ساختمان مشروطه روایت بازسازی ساختمان مجلسدر اهر رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، مراسم رونمایی از کتاب ساختمان مشروطه روایت های مرمت و بازسازی مجلس شورای ملی سابق صبح امروز پنج شنبه با همکاری روابط عمومی آموزش و پرورش اهر در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان اهر برگزار گردید.

20 اردیبهشت 1398

قدیمی ها برای شب یلدا چه می خواندند؟

یک پژوهشگر معتقد است، در موسیقی اقوام ایرانی، موسیقی و ترانه ای که مختص شب چله یا یلدا ساخته شده باشد، نداریم اما باید درباره این موضوع تحقیقات گسترده تری انجام دهیم؛ زیرا هنوز پژوهش کامل و کافی درباره آن صورت نگرفته است.

20 اردیبهشت 1398

مجموعه داستان یک مهاجر افغانستانی امروز رونمایی می گردد

به گزارش خبرنگاران، کتاب نخ قرمز به جای لب هایش اثر زهرا نوری که طی روزهای مردادماه سال جاری توسط نشر پیدایش به چاپ رسیده، عصر امروز شنبه7 مهر در شهر کتاب مرکزی رونمایی می گردد.

10 بهمن 1397