تدریس خصوصی زبان ، مزایا

به گزارش خانه انگلیسی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی یا کلاس های عمومی؟ و یا تقویت زبان انگلیسی به صورت خودخوان؛ انتخاب شما برای یادگیری زبان انگلیسی کدام است؟

تدریس خصوصی زبان ، مزایا

تا به حال به مزایا و معایب هر کدام از این روش ها فکر کرده اید؟! کدام یکی از این روش ها موثرتر است؟ کدام یک هزینه کمتری در بلندمدت خواهد داشت؟ و در نهایت کدام یک انتخاب بهتری برای تسلط هرچه سریع تر به زبان انگلیسی است؟

زبان انگلیسی و اهمیت فراوان آن در زندگی ما می تواند هر کسی را برای یادگیری آن ترغیب نماید.

کمتر کسی می تواند بگوید که به زبان انگلیسی و یادگیری آن در زندگی خود احتیاجی ندارد. به طبع آن هم، کمتر کسی را می توان یافت که تا به حال به روش های بهینه برای یادگیری زبان فکر نکرده باشد.

فرقی نمی کند که چند سال دارید، شغلتان چیست و یا شرایط اقتصادی شما چگونه است؛ به اسم فردی که در هر جای این کره خاکی زندگی می کنید، این روزها به شدت به زبان انگلیسی احتیاج خواهید داشت؛ برای ارتقای شغلی، مهاجرت، سفر تفریحی یا کاری و بسیاری موارد دیگر.

اولین اقدام در آموختن هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی این است که با تحقیق و آنالیز بتوانیم راستا صحیح انجام آن را برای خودمان مشخص کنیم.

البته قبل از آن هم باید برای خودمان اهدافی مشخص کنیم و با ایجاد انگیزه یادگیری در خود، خود را مجاب به طی راستا آموزش زبان انگلیسی نمائیم.

روش های فراگیری زبان انگلیسی را می توان در سه طبقه کلی زیر دسته بندی نمود:

  • شرکت در یک کلاس آموزش خصوصی زبان
  • شرکت در کلاس های گروهی آموزش زبان
  • یادگیری و تقویت زبان به صورت خودخوان

بسیار واضح و روشن است که دو روش اول می تواند بازدهی و سرعت یادگیری بسیار بیشتری را نسبت به روش دوم ایجاد نماید.

از طرفی برای به کارگیری روش سوم باید حداقل به سطح پیش از میانه در زبان انگلیسی رسیده باشید تا بتوانید به صورت خودخوان مطالعه نمایید و احتمالا با اشکالات مختلفی هم طی راستا فراگیری زبان روبرو خواهید شد.

دو روش اول یعنی شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی و یا کلاس های گروهی را می توان رایج ترین راه برای پیمودن راستا آموزش معرفی نمود.

احتمالا اولین چیزی که بعد از شنیدن نام کلاس های خصوصی، مثلا کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی، به یادمان می آید هزینه بالا تر آنها نسبت به کلاس های گروهی است.

ولی معمولا این نکته را فراموش می کنیم که شرکت در دوره های خصوصی زبان انگلیسی، به علت حضور فقط یک زبان آموز و معطوف شدن نظر استاد خصوصی زبان به ایشان، راندمان و سرعت یادگیری بسیار بیشتری را ایجاد کرده که می تواند باعث شود کل فر،یند آموزشی شما، سریع تر سرانجام یابد.

نتیجه آن هم صرفه جویی در هزینه های شما برای فراگیری زبان انگلیسی در نگاه بلند مدت تر است.

صرف نظر از شهریه آموزش خصوصی زبان و آموزش های گروهی، در این مقاله می خواهیم شما را با مزیت کلاس های تدریس خصوصی زبان در مقایسه با کلاس های عمومی آشنا نماییم.

بعد از آن هم مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب یک کلاس خصوصی خوب به آنها توجه کنید را با شما در میان می گذاریم.

مزیت های کلاس خصوصی زبان

در اینجا می خواهیم 7 ویژگی اصلی یک کلاس زبان خصوصی که موجب تمایز کامل فضای آن با کلاس های گروهی و افزایش چشمگیر کیفیت آموزش می شود را مورد آنالیز قرار دهیم.

در میان این 7 ویژگی، تقریبا می توان گفت که دو ویژگی اول را می توانید در هر کلاس خصوصی بیابید. اما، ویژگی های بعدی را می توان جزو خصوصیت های یک کلاس تدریس خصوصی زبان با کیفیت و تراز اول دانست.

تمام وقت کلاس زبان برای شماست

خب این ویژگی بسیار واضح و روشن است. چرا که در یک کلاس آموزش زبان خصوصی، فقط شما هستید و استادتان.

در اصل، تمام زمان کلاس و در پی آن، تمام انرژی و حواس مدرس دوره معطوف به شما بوده که می تواند به راحتی بازدهی بسیاری را برای شما در طی فرایند آموزش ایجاد گرداند.

تصور کنید در تمام زمان کلاس، تنها کسی که از استاد سوال می پرسد شما هستید و معلم خصوصی زبان هم تنها موظف به پاسخ دادن به سوالات شماست.

علاوه بر آن، یکی از مسائل رایج در کلاس های گروهی که اغلب برای زبان آموزان کودک و نوجوان و البته در ابتدای دوره ها رخ می هد این است که دانش پذیر از طرح ایرادات و ابهامات خود سر کلاس درس ترس دارد و فکر می کند ممکن است با پرسش یک سوال آسان یا نداستن چیزی مورد تمسخر سایر همکلاسی های خود قرار گیرد.

در اغلب موارد افراد در چنین شرایطی ترجیح می دهند از خیر پرسیدن سوال خود گذشته و آنرا به بعد از کلاس موکول کنند که احتمالا هم به طور کلی فراموششان می شود و همین امر به سادگی موجب افت کیفیت آموزش خواهد شد.

در یک کلاس زبان خصوصی، افراد بدون هیچ گونه واهمه ای می توانند با استاد خود تبادل نظر کرده و سوالات خود را مطرح کنند.

از عدم هماهنگی میان سطح و اهداف زبان آموزان خبری نیست

یکی از الزامات هر کلاس آموزشی نه فقط زبان انگلیسی این است که به بیان ساده، یک دست باشد. منظور از یکدست بودن این است که همه افراد حاضر در کلاس، سطح اولیه و اهداف یکسانی داشته باشند.

در غیر این صورت راستا آموزش و یادگیری در کلاس نمی تواند به خوبی منعطف بر احتیاج زبان آموزان شود و مدرس دوره مجبور است که نحوه تدریس را به گونه ای برقرار کند که هیچ از یک از دانشجویان صدمه نخورده و کلاس دارای یک بازدهی نسبی برای همه نفرات باشد.

در عین حال رخ دادن همچین اتفاقی در کلاس های گروهی تقریبا غیر ممکن است! یعنی بسیار سخت پیش می آید که عده ای از افراد در کنار هم، دانش و اهداف یکسانی داشته باشند.

در نتیجه استاد زبان نمی داند دقیقا باید بر روی چه موضوعات و شیوه هایی برای تدریس زبان تمرکز نماید.

این را هم می توان دومین موردی دانست که به سادگی و به طور کامل در یک کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی که فقط شامل یک نفر زبان آموز است، حل شده و موجب پیشرفت محسوس کیفیت کلاس می شود.

آموزش زبان انگلیسی خصوصی، بر موضوع احتیاجهای زبان آموز است

یکی از مهم ترین ویژگی های یک کلاس آموزش زبان انگلیسی تضمینی خصوصی این است که بر موضوع احتیاجهای شما باشد. در واقع نمی توان از متدها و شیوه های یکسان در کلاس های مختلف استفاده نمود.

به بیان دیگر در یک دوره خوب استاد باید با توجه به احتیاجهای زبان آموز، کلاس را برنامه ریزی کرده تا بتواند بیشترین اندازه انطباق را با احتیاجها و اهداف زبان آموز خود داشته باشد.

به اسم مثال فرایند پیشبرد کلاس در یک دوره تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی با کلاسی که هدف آن تقویت گرامر یا آمادگی برای آزمون آیلتس است باید کاملا متفاوت باشد.

این مورد به خوبی می تواند در یک کورس آموزش خصوصی زبان محقق شود چرا که تنها فرد حاضر در کلاس شما هستید و استاد می تواند منطبق بر احتیاجهای شما برنامه ریزی نماید.

بازدهی بسیار بیشتر معلم خصوصی زبان نسبت به اساتید کلاس های گروهی

در کلاس های خصوصی بازدهی دبیر دوره بسیار بیشتر از کلاس های گروهی است. دلایل آن هم روشن است.

اولا استاد شما فقط با یک نفر زبان آموز روبرو بوده و می تواند به خوبی برای او برنامه ریزی نماید.

دوما معمولا کلاس های خصوصی زبان تضمینی بوده و در نتیجه استاد خود را موظف به ایجاد بازدهی واقعی در کلاس می داند تا در نهایت منجر به یادگیری موثر شما شود.

و البته عامل سوم هم آن است که در این قبیل کلاس ها، اساتید زبان دستمزد بیشتری نسبت به کلاس های گروهی دریافت می کنند که خود این عامل به تنهایی می تواند موجب افزایش انگیزه مدرس دوره برای تدریس هر چه بهتر و افزایش راندمان کلاس شود.

امکان آنالیز دقیق فرایند پیشرفت شما در دوره های خصوصی

در دوره های خصوصی زبان انگلیسی، معمولا علاوه بر زمانی که سر کلاس هستید، در خارج از آن موقع هم تکلیف می گیرید و فرایند پیشرفت شما پیگیری می شود.

به بیان دیگر دانش جو در یک کلاس خصوصی زبان به حال خود رها نمی شود و می تواند ابهامات و مسائل خود را حتی خارج از زمان کلاس با دبیر خود در میان بگذارد.

البته در دوره های تدریس خصوصی زبان استاندارد و با کیفیت، علاوه بر مدرس دوره، یک نفر مشاور هم معمولا فرایند یادگیری شما را شخصا مورد آنالیز قرار می دهد و در صورت وجود هرگونه نقصی در فرایند یادگیری شما، آن را رفع می کند.

در این بین، مجموعه قدرتمند آموزش زبان آنلاین انگلیشدان به آدرس www.englishdon.ir را می توان در زمره پیروز ترین و قوی ترین مجریان کلاس های تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی از باب کیفیت آموزش و پشتیبانی های تمام وقت به وسیله اساتید و مشاورین دانست.

دست استاد در استفاده از منابع منحصر به فرد باز است

همانطور که بالاتر هم به آن اشاره شد، در یک کلاس خصوصی زبان تنها شما هستید و دبیرتان. در نتیجه استادتان با دستان بازتری می تواند برای کلاس شما تصمیم گیری و برنامه ریزی نماید.

به اسم مثال برای شمایی که در یک کلاس تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی و با هدف تقویت مکالمه شرکت کرده اید می تواند اینطور تصمیم بگیرد که به طور کامل کتاب و منابع آکادمیک را از فرایند آموزش حذف کرده و منابع تمرینات مربوط به اسپیکینگ و لیسنینگ را جایگزین آن نماید.

یا به اسم مثال دیگر، اگر هدفتان شرکت و پیروزیت در آزمون بین المللی آیلتس است، از گلچینی از منابع اکادمیک مانند کتاب های آکسفورد وورد اسکیل و یا کتاب های گرامر برای آیلتس مختص احتیاج شما استفاده کند.

همانطور که گفته شد، به علت حضور بیش از یک دانشجو در کلاس گروهی و یک دست نبودن دوره، استاد دست بازی در انتخاب و گلچین کردن منابع نداشته و مجبور به پیروی از قواعد کلی در یک کلاس زبان است.

امکان تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل یا محل کار شما

یکی از مسائل مهم بسیاری از افراد که در زمان یادگیری زبان انگلیسی با آن روبرو می شوند این است که زمان کافی را برای رفتن به یک کلاس زبان انگلیسی در ساعات مشخصی در روز و هفته نداشته و بعضا به طور کلی مجبور به کنار گذاشتن یادگیری زبان انگلیسی می شوند.

در این بین اغلب کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی این امکان را به شما می دهند که بدون احتیاج به حضور در یک مکان خاص، از استاد زبان خصوصی خود بخواهید که به منزل یا محل کار شما آمده و کلاس را در منطقه مورد نظر شما برگزار نماید.

این عامل به شدت در راحتی و آسودگی خاطر شما در طی راستا یادگیری زبان انگلیسی موثر و تاثیرگذار است.

هم مجبور به ماندن در ترافیک نخواهید بود و هم می توانید در هزینه های مربوط به رفت و آمد خود صرفه جویی نمایید.

حالا که با مزایای کلاس های تدریس خصوصی زبان آشنا شده اید، قصد داریم تا مهم ترین نکاتی که در انتخاب یک دوره خصوصی زبان خوب باید مد نظر قرار دهید را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید برترین انتخاب را داشته باشید.

با توجه به این ریز نکات می توانید بیشترین بازدهی آموزشی را دریافت کرده و هرچه سریع تر و با کمترین اندازه هزینه به زبان انگلیسی مسلط شوید.

تضمینی بودن دوره آموزش خصوصی زبان

ضمانت مورد بسیار مهمی است که باید حتما آن را مورد توجه قرار دهید. این مورد لازمه هر دوره آموزشی خوب است.

اگر ضمانتی وجود نداشته باشد، احتمالا بعد از اینکه در دوره ثبت نام کنید، شما را به حال خودتان رها می کنند و یادگیری و عدم یادگیری شما خیلی فرقی به حالشان نمی کند.

حتما سعی کنید در پی دوره ای باشید که یک ضمانت نامه واقعی و ترجیحا به صورت کتبی از کیفیت دوره و اندازه بازدهی آن برای شما ارائه کند.

این مورد نشان می دهد که موسسه آموزش زبان مد نظر شما، برای ارائه یک کیفیت بالا و قابل قبول برنامه های مدونی داشته که به پشتوانه آن می توانند یک ضمانت واقعی برای یادگیری شما ارائه کنند.

این مسئله به ویژه در دوره های تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی که روی مشکل اصلی بیشتر زبان آموزان یعنی تقویت مکالمه متمرکز است، بسیار لازم و ضروری است.

حضور اساتید مجرب و مختصص

از مهم ترین عوامل در پیروزیت هر دوره آموزشی مانند آموزش خصوصی زبان انگلیسی، حضور اساتید مجرب و توانمند در کلاس است.

در ابتدا ضروری است تا ویژگی های یک معلم زبان خوب را به درستی بشناسید. بعد از آن باید به دقت آنالیز کنید که آیا استاد کلاس شما توانایی لازم در برگزاری یک کلاس خوب را دارد یا نه.

از جمله مهم ترین عواملی که موجب تمایز یک معلم خصوصی زبان عالی با سایر اساتید می شود، می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

  • تجربه و سابقه کار مرتبط و به اندازه کافی داشته باشد
  • در استفاده از منابع و روش های تدریس خلاق باشد
  • با حوصله، خوش اخلاق و مهربان باشد
  • با تعهد، با انگیزه و پیگیر باشد
  • دانش خود را مداما به روز نماید
  • از سطح دانش زبانی قابل قبولی با توجه به سطح دانشجوی خود برخوردار باشد.

موارد بالا مهمترین نکاتی است که باید در مدرس خصوصی زبان انگلیسی خود آنالیز کنید.

می توانید از زبان آموزان قبلی استاد مورد نظر خود بپرسید، اطلاعات و سوابق او را در گوگل سرچ کنید و یا از موسساتی که آن مدرس در آن ها تدریس کرده است پرس و جو نمایید.

به کارگیری متدهای به روز و استاندارد آموزشی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می تواند با قدرت موجب تمایز یک کلاس زبان عالی با کلاس های میانه و ضعیف شود، متد و روش های مورد استفاده اساتید برای تدریس زبان انگلیسی به زبان آموزان است.

متاسفانه هنوز در سال 2021 میلادی بسیار دیده می شود که تعدادی از موسسات آموزش زبان انگلیسی در ایران از روش های فرسوده و کم بازدهی که برای یک قرن پیش است استفاده می کنند!

بدون شک این روش ها هم می تواند بازدهی خود را در فرایند یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کند ولی حتما راستا را برای شما بسیار درازتر خواهد نمود.

قبل از ثبت نام در یک کلاس زبان انگلیسی حتما در این باره تحقیق و پرس و جو کنید چون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟!

خیلی سخت نیست. یکی از برترین کارها این است که به وبسایت این آکادمی زبان انگلیسی سری بزنید. ببینید اصلا به روز هستند یا خیر.

آنالیز کنید که آیا توجهی به استفاده از روش ها و منابع به روز جهانی دارند یا نه. نظرات موجود در سایت را بخوانید و یا حتی سعی کنید به وسیله وبسایت و یا مراجعه حضوری، با دبیران آن موسسه و یا زبان آموزان قبلی آنجا صحبت کنید.

نظراتشان را جویا شوید و آنالیز کنید که آیا از متدهای آموزشی آنجا رضایت دارند یا نه.

توجه خاص به مبحث تدریس خصوصی زبان ویژه بچه ها

آموزش برای بچه ها در هر زمینه ای از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. بسیار دیده می شود که والدین حتی از احتیاج های اولیه و اصلی خود برای جزیی ترین آموزش ها برای بچه ها خود صرف نظر می کنند.

علت آن هم مشخص است. آموزش صحیح و اصولی در آینده بچه ها بسیار می تواند موثر باشد.

یکی از مهم ترین این آموزش ها همان آموزش زبان انگلیسی برای بچه ها است.

یک موسسه آموزش زبان انگلیسی خوب که برای بچه ها کلاس برگزار می کند، حتما باید تمهیدات ویژه ای برای این مورد در نظر بگیرد.

از جمله آنها می توان به کلاس هایی با شرایط خاص، حضور اساتید متخصص در زمینه تدریس بچه ها و استفاده از متدهای سرگرم کننده و مفرح برای بچه اشاره کرد.

قاعدتا نمی توان از همان شرایطی که برای کلاس های بزرگسالان استفاده می شود در کلاس های بچه ها هم استفاده نمود و انتظار نتایج درخشان داشت.

امکان برگزاری دوره به صورت آنلاین

و اما مورد آخری که با وجود اهمیت بالای آن کمتر کسی به آن توجه می کند، توان و برنامه ریزی آن مجری کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی در برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین می باشد.

این روزها به علت شلوغی خیابان ها، سختی رفت و آمد و پر مشغله بودن مردم، بسیار پیش می آید که افراد توان شرکت در کلاس زبان خود را در ساعات مقرر نداشته و بعضا کلاس های خود را از دست می دهند.

و یا بعضا ممکن است به علت حضور در یک سفر کاری و یا تفریحی توان شرکت در کلاس خصوصی زبان خود را نداشته باشند و حتی این امکان برای معلم زبان خصوصی شما هم فراهم نیست تا خود را در محل حاضر نماید.

این جاست که اهمیت کلاس های آنلاین خود را به شدت نشان می دهد.

حتی اگر تمایل به شرکت در کلاس های حضوری دارید و به هر علت با کلاس های آنلاین مشکل دارید، حتما پیش می آید مواردی که مجبور به شرکت در کلاس غیر حضوری باشد و در غیر این صورت کلاس خود را از دست خواهید داد.

البته اگر یک موسسه آموزش زبان بخواهد کلاس های خصوصی زبان آنلاین با کیفیتی برگزار نماید حتما باید از قبل شرایط برگزاری آنها را مورد آنالیز قرار داده باشد.

از جمله آنها می توان به پلتفرم مورد استفاده برای کلاس های آنلاین، سیستم های تدریس مورد استفاده و نحوه صحیح پشتیبانی زبان آموز اشاره کرد.

در عصر امروز، توان برگزاری کلاس آموزش زبان خصوصی به صورت آنلاین باید یکی از ویژگی های بسیار مهم برای یک آکادمی زبان انگلیسی قلمداد شود.

مجموعه تدریس خصوصی زبان انگلیسی انگلیشدان سیاست های کاری و آموزشی خود را بر روی رضایت حدبیشتری زبان آموزان خود قرار داده است.

انگلیشدان با به کارگیری اساتید مجرب، متخصص و خلاق در آموزش تضمینی زبان انگلیسی، شرایط بسیار مناسبی را برای یادگیری سریع زبان انگلیسی برای زبان آموزان فراهم کرده است.

برای ثبت نام در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی انگلیشدان می توانید به آدرس www.englishdon.ir/private-english-teaching مراجعه کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "تدریس خصوصی زبان ، مزایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدریس خصوصی زبان ، مزایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید