Fast Share اندروید پاسخ گوگل به قابلیت ایردراپ اپل است

در سال 2011 گوگل برای اشتراک گذاری اطلاعات بین گجت های اندرویدی، قابلیت Android Beam را معرفی کرد که البته محبوبیت آن هیچوقت به حد و اندازه ایردراپ اپل نرسید. Android Beam مبتنی بر فناوری NFC است که با بهره گیری از آن می توانید اطلاعات مختلفی را با گجت های گوناگونی که در فاصله نزدیک قرار دارند به اشتراک بگذارید؛ حالا به نظر می رسد که در اندروید Q این قابلیت جای خود را به مشخصه جذاب تری خواهد داد.

Fast Share اندروید پاسخ گوگل به قابلیت ایردراپ اپل است

حالا به جای Beam، گوگل قابلیت Fast Share را ارائه می نماید که در حقیقت خدمات مشابهی را ارائه می دهد؛ این یعنی می توانید اطلاعاتی مانند فایل ها، متون، لینک ها و دیگر موارد را با دیگر گجت های اندرویدی که در نزدیکی شما قرار دارند، به اشتراک بگذارید. اما مهم ترین تفاوت آن با فناوری Beam این است که به جای NFC، از بلوتوث و وای فای دوطرفه استفاده می نماید.

Fast Share به عنوان یک قابلیت یکپارچه با اندروید Q ارائه می گردد و کاربران به وسیله مراجعه به Settings > Google > Fast Share می توانند به آن دسترسی پیدا نمایند. همانطور که در اسکرین شات های قرار گرفته در زیر این پاراگراف می توانید ببینید، این قابلیت با گوشی های اندرویدی، کروم بوک ها، آیفون ها و ساعت های هوشمند سازگار است.

Fast Share برای اشتراک گذاری فایل های مختلف بین گجت های نزدیک به یکدیگر طراحی شده و به همین خاطر بدون احتیاج به اینترنت و با بهره گیری از بلوتوث و تشخیص موقعیت جغرافیایی می توان از آن استفاده کرد. استفاده از این قابلیت بسیار ساده است و فقط در ابتدا باید نامی برای گجت خود انتخاب کنید و بعد از روشن کردن این قابلیت، می توانید فهرستی از گجت های نزدیک به خود را مشاهده کنید. برای ارسال هم باید بر نام گجت مقصد ضربه بزنید و اگر گجت مقابل دریافت فایل را بپذیرد، ارتباط برقرار می گردد.

ضمناً باید به قابلیت Preferred Visibility هم اشاره کنیم که با استفاده از آن، حتی هنگامی که مشغول بهره گیری از این سرویس نیستید، دیگر گجت های نزدیک می توانند گوشی شما را شناسایی نمایند و برای شما فایل بفرستند.

گفته می گردد Fast Share همراه با اندروید Q معرفی می گردد اما اگر این مشخصه یکی از ویژگی های گوگل پلی سرویس باشد، احتمالا گوشی های مبتنی بر اندرویدهای قدیمی تر هم می توانند از آن بهره ببرند.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "Fast Share اندروید پاسخ گوگل به قابلیت ایردراپ اپل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "Fast Share اندروید پاسخ گوگل به قابلیت ایردراپ اپل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید