علم و تکنولوژی

تبعات احتمالی نفوذ به FIREEYE، لزوم آمادگی امنیتی در سازمان ها

به گزارش خبرنگاران، مرکز ماهر اظهار داشت که شرکت FireEye مورد نفوذ قرار گرفته و ابزارهای این شرکت اکنون در دست مهاجمان است. بنابراین لازم است سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی کشور در آمادگی کامل باشند.

20 دی 1399

کمک&zwnjهای استیکری اینستاگرام به کنترل کروناویروس

با شیوع کوید19 و توصیه های خانه نشینی، اینستاگرام سه استیکر درباره این موضوع طراحی و به استوری ها افزود. اولین و دومین استیکر به ترتیب stay home به معنای در خانه بمانیم و، دومین استیکر تشکر از کادر درمان بود و حالا آخرین استیکر آن به نام thank you hour است. خبرنگاران...

17 دی 1399

ترامپ: نتیجه انتخابات به نفعم تمام گردد با ایران توافق می کنم!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که سران کشور های مختلف با وی تماس می گیرند و می گویند انتخاباتی که در آمریکا انجام شد هرج ومرج ترین انتخاباتی بوده که در زندگی خود شاهد آن بوده اند.

7 دی 1399

بافت تاریخی تبریز، حیات خلوت بساز بفروش ها

خبرنگاران/آذربایجان شرقی شاید کسی یادش نباشد اولین بار کدام شهردار، پای مجوز ساخت ساختمان های چند طبقه و دست درازی به بافت تاریخی تبریز را امضا کرد، اما دیدن ساخت و سازهای ادامه دار در بافت تاریخی نشان می دهد، هنوز هم کم نیستند افرادی که مجوز داده اند...

2 دی 1399

شکل گیری بزرگترین بلوک تجاری دنیا بدون آمریکا

پانزده اقتصاد آسیا-اقیانوسیه امروز یکشنبه بزرگترین بلوک تجارت آزاد دنیا را تشکیل دادند. این توافقی تحت حمایت چین است که شامل آمریکا نمی گردد.

26 آذر 1399

اضطراب سلامتی؛ مهم ترین مشکل افراد در دوران کرونا

نتایج آنالیز تماس های سامانه مشاوره تلفنی جهاد دانشگاهی نشان داد مهم ترین علت تماس افراد با این سامانه، اضطراب سلامتی در گروه تماس گیرندگان بدون علامت ابتلا به کرونا است.

25 آذر 1399

مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد

مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه با حضور رئیس جهاد دانشگاهی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

15 آذر 1399

محقق ایرانی سیستم پیش بینی زلزله ابداع کرد

یک محقق ایرانی و همکارانش در دانشگاه استنفورد با یاری هوش مصنوعی سیستمی برای پیش بینی زلزله ابداع کرد.

2 آذر 1399

شتاب 80 درصد شرکت های دنیا برای تحول دیجیتال

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، پژوهش یادشده که با همکاری 4300 فرد تصمیم گیر در شرکت های عظیم و متوسط دنیا طی ماه های جولای تا آگوست در 12 صنعت مختلف در 18 کشور صورت گرفته، نشان می دهد از هر سه شرکت یادشده یک شرکت نگران تداوم حیات و امکان ورشکستگی ظرف...

25 آبان 1399

روش های ژاپن برای کنترل پاندمی کرونا چه بود؟

خبرنگاران : سومین سمینار مجازی از سلسله وبینارهای بررسی تجارب و درس آموخته های کشورهای مختلف جهان درباره کووید19 (COVID-19) با موضوع کشور ژاپن برگزار شد.

22 آبان 1399

کتاب مهندسی اجتماعی، هنر جنگ افزار روانی، ترغیب، فریب، و هک کردن انسان

مهندسی اجتماعی چیست؟مهندسی اجتماعی روشی است که با بهره گیری از روان شناسی انسان، به دنبال دستیابی به سیستم ها، داده ها، یا ساختمان هاست. به جای استفاده از روش های فنی یا دزدی، مهندسی اجتماعی شامل طرح ها و برنامه هایی غیر فنی می شود که مهاجمان از آن ها...

22 آبان 1399

روز بزرگداشت مولانا؛ روزی برای گرامیداشت شاعری توانا

در تقویم پارسی، روزها و مناسبتهای ویژه ای وجود دارند که برای پارسی زبانان از اهمیت زیادی برخوردار هستند. یکی از همین روزها، هشتم مهر، روز بزرگداشت مولانا بوده که در تقویم رسمی ایران به ثبت رسیده است. نام اصلی این هنرمند، جلال الدین محمد بلخی بوده که در...

13 آبان 1399

مینو محرز: کرونا، از همیشه قوی تر شده است

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، طی یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت: حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع 10 نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آن ها...

11 آبان 1399

بورس در یک هفته چقدر عقب نشست؟

خبرنگاران : شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات روز چهارشنبه (19 شهریور) به عدد یک میلیون و 556 هزار واحد رسید که در مقایسه با خاتمه هفته گذشته بیش از چهار درصد افت را تجربه کرد.

7 آبان 1399

وزارت خارجه ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعای شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با ایران برای تاثیر گذاری بر انتخابات امریکا گفت واشنگتن در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

5 آبان 1399

تمدید حالت فوق العاده در آمریکا به دلیل خطر دخالت خارجی در انتخابات

رئیس جمهور آمریکا دستور داد تا حالت فوق العاده در این کشور به دلیل آنچه که خطر دخالت خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواند، تمدید گردد.

3 آبان 1399

خبرنگاران حرکت جهادی معلمان آذربایجان غربی در تولید 20 هزار محتوای الکترونیکی

ارومیه- خبرنگاران- شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس موجب شد تا بستر جدیدی برای آموزش که مغفول مانده بود، شناسایی و 20 هزار محتوای الکترونیکی با حرکت جهادی معلمان خلاق آذربایجان غربی جهت بارگذاری در سامانه شاد تولید شود.

1 آبان 1399

معرفی کامل مرکز خرید همدان

اگر راهی همدان هستید و در برنامه سفرتان قصد خرید از شهر همدان را دارید ما را در این مطلب از خبرنگاران همراهی کنید .

29 مهر 1399

حریرچی: شرکت های دانش بنیانِ با هویت، مورد حمایت وزارت بهداشت هستند ، به شایعات توجه نکنید

معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم به مسائلی که درباره دارو های سنتی، گیاهی و شیمیایی در فضای مجازی مطرح می گردد، توجهی نداشته باشند.

23 مهر 1399

عصاره گل خرزهره کووید-19 را علاج نمی کند

یکی از آخرین اطلاعات نادرستی که درباره کروناویروس رواج یافته، این است که عصاره گل سرخ که یک گیاه بسیار سمی است، می تواند کووید-19 را علاج کند، در حالیکه هیچ شاهد علمی در این باره وجود ندارد.

19 مهر 1399
تعداد: (144)