ائتلاف سعودی بیش از 1700 بار آتش بس ادعایی خود در یمن را نقض نموده است

به گزارش خانه انگلیسی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن می گوید طی بیش از یک ماه گذشته ائتلاف سعودی، صدها بار آتش بس ادعایی خود را نقض نموده است.

ائتلاف سعودی بیش از 1700 بار آتش بس ادعایی خود در یمن را نقض نموده است

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی به رغم ادعای آتش بس در یمن، طی یک هفته گذشته، صدها بار آتش بس ادعایی خود را نقض نموده است.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز آدینه طی چند توییت گفت که ائتلاف مهاجم در چند جبهه طی هفته دست به تشدید حملات زده است.

او گفت: نیروهای مهاجم سعودی-آمریکایی طی هفته گذشته بیش از 20 بار دست به حملات تهاجمی در جبهه های مأرب، جوف، تعز، ضالع و بیضاء زده اند و 286 بار در استان های مأرب، صنعاء، صعده و حجه حمله هوایی انجام داده اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه نمود، ائتلاف متجاوز سعودی از نهم آوریل (21 فروردین) تا به امروز، 120 حمله نظامی و عملیات نفوذ و 1586 حمله هوایی در یمن انجام داده است.

عربستان سعودی هجدهم فروردین مدعی شد که در راستای آنچه که یاری به کوشش های مقابله با کرونا در یمن خوانده می گردد، حملات هوایی و زمینی خود در این کشور را متوقف نموده است؛ ادعایی که تنها با هدف منحرف کردن افکار عمومی در منطقه و دنیا مطرح شد و بنا به گفته مقامات یمنی نه تنها عملیاتی متوقف نشده بلکه در بعضی جبهه هایی مانند جوف، شاهد تشدید عملیات بوده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف سعودی بیش از 1700 بار آتش بس ادعایی خود در یمن را نقض نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی بیش از 1700 بار آتش بس ادعایی خود در یمن را نقض نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید