از گرد و خاک در نوار شرقی تا رگبار باران در نیمه جنوبی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را در روزهای ابتدایی شهریور ماه پیش بینی کرد و از تداوم گرد و خاک در شرق کشور به ویژه زابل اطلاع داد.

از گرد و خاک در نوار شرقی تا رگبار باران در نیمه جنوبی کشور

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، اعلام نمود: با توجه به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی در دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای نوار جنوبی فارس در مناطقی از جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، مناطقی از هرمزگان و مناطقی از کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه (سوم و چهارم شهریور)، در ساعت بعدازظهر و شب افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در پاره ای نقاط از شمال غرب رخ خواهد داد. همچنین این شرایط را در روز سه شنبه (پنجم شهریور)، علاوه بر بخش هایی از مناطق شمال غرب، در سواحل جنوبی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی نیز شاهد خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز آدینه اول شهریور ماه، شرق خلیج فارس مواج است، گفت: طی سه روز آینده برای شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه، هوای تهران فردا (شنبه دوم شهریور)، صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. همچنین پیش بینی می گردد که دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه به 35 درجه سانتیگراد و در پایین ترین نقطه به 25 درجه سانتی گراد برسد. همچنین پس فردا (یکشنبه سوم شهریور) هوای تهران کمی ابری، در برخی ساعات وزش باد و افزایش ابر خواهیم داشت. بالاترین و پایین ترین دمای تهران در این روز 36 و 26 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از گرد و خاک در نوار شرقی تا رگبار باران در نیمه جنوبی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گرد و خاک در نوار شرقی تا رگبار باران در نیمه جنوبی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید