بولتون: دولت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو است

به گزارش خانه انگلیسی، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه ای از آرزوی دولت ترامپ برای ایجاد ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو صحبت کرد.

بولتون: دولت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو است

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا یکشنبه صبح (به وقت واشنگتن) در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت که دولت ترامپ تمایل دارد تا شاهد ائتلافی بزرگ باشد تا بتواند نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را از قدرت برکنار کند.

خبرنگار سی ان ان در ادامه این مصاحبه از بولتون درباره یکی از توییت هایش پرسید که نوشته بود مادورو دیکتاتوری است که حقوق بشر را نقض می نماید. وی از بولتون پرسید: آیا شما حمایت آمریکا از دیگر دیکتاتورها در سراسر دنیا را نمی بینید و این حمایت ها اعتبار استدلال شما را زیر سوال نمی برد؟

مشاور امنیت ملی آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: نه من چنین اعتقادی ندارم. این یک موضوع جداگانه دیگر است.

روز یکشنبه والنتینا ماتوینکو رئیس مجلس نمایندگان روسیه گفت که روسیه هر کاری که ممکن باشد انجام خواهد داد تا مانع از مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا گردد.

وی اضافه نمود: ما خیلی نگران هستیم که آمریکا ممکن است با انجام اقدامات تحریک آمیز به دنبال یافتن بهانه یا دلیلی برای مداخله در ونزوئلا باشد.اما ما همه کاری انجام خواهیم داد تا اجازه انجام چنین کاری را ندهیم.

کاخ سفید از یک ماه پیش با به رسمیت شناختن خوان گوایدو رئیس شورای ملی ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور این کشور، کوشش نموده تا مادورو را که همین سال جاری با رأی بیش از 60 درصد مردم ونزوئلا به قدرت رسید، کنار بزند. واشنگتن در این راستا از ارعاب و تطمیع برای کنار زدن مقام های ارشد دولت و ارتش ونزوئلا استفاده نموده، اما تاکنون ارتش به مادورو وفادار بوده و وی همچنان در قدرت است. بعضی رسانه ها گزارش داده اند که آمریکا امیدوار بوده که دولت مادورو در کمتر از 24 ساعت سقوط کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "بولتون: دولت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: دولت ترامپ به دنبال ایجاد ائتلافی بزرگ برای برکناری مادورو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید