خبرنگاران کمبود آرد در خلخال مشکل ساز شد

به گزارش خانه انگلیسی، اردبیل - خبرنگاران - رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: کاهش میزان آرد ارسالی از اردبیل به این شهرستان در زمان پیک جهانگرد مشکل ساز شده است.

خبرنگاران کمبود آرد در خلخال مشکل ساز شد

سیدناصر میرمرسلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خانه انگلیسی اضافه کرد: در حالی که همه ساله شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل از اول تیرماه نسبت به افزایش میزان آرد ارسالی و همچنین سهمیه آرد تابستانی مصرفی گردشگران به این شهرستان برای پاسخگویی و تامین نان مورداحتیاج گردشگران و میهمانان اقدام می کرد ، عدم توجه به این موضوع موجب بروز مشکل تامین نان مورداحتیاج مسافران و تعطیلی چند واحد نانوایی به علت کمبود آرد شده است.

وی اظهارداشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل نه تنها آرد سهمیه تابستانی سال جاری خلخال را برای تیرماه ارسال ننموده ، سهم آرد درنظر گرفته شده برای مرداد را نیز کاهش داده است.

میرمرسلی گفت: با توجه به افزایش جمعیت گردشگری در روستاها، کمبود آرد خام در روستاهای این شهرستان مشکلاتی ایجاد نموده است.

او میانگین سرانه آرد مصرفی این شهرستان را هشت کیلوگرم برای آرد یارانه ای و سه کیلوگرم آرد نیمه یارانه ای از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ذکر کرد که این میزان جوابگوی احتیاج مصرف نان منطقه نیست.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کمبود آرد در خلخال مشکل ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمبود آرد در خلخال مشکل ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید