دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد

به گزارش خانه انگلیسی، معاون حقوقی رئیس جمهوری دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری را پس از تصویب ابلاغ کرد. تصویب این دستورالعمل رفع موانع تولید را به همراه دارد. همچنین حمایت و توسعه کسب و کارها در شرکت های دانش بنیان و نوپا دیگر هدفی است که در آن دنبال می شود.

دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خانه انگلیسی از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاوت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری با هدف تسهیل و رفع موانع تولید و معین ساز و کارهای عملیاتی، فرایندهای نظارتی و صدور مجوز و ثبت تبدل انواع شرکت ها تجاری در راستای حمایت و توسعه کسب و کارها از جمله شرکت های دانش بنیان و نوپا به تصویب رسید.

همچنین مشارکت ورود به بازار سرمایه و حفظ حقوق سرمایه گذاران از دیگر اهداف دستورالعمل تصویب شده در معاونت حقوقی ریاست جمهوری و با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. بر اساس این گزارش، منظور از تبدیل شرکت تغییر نوع شرکت های تجاری به یکدیگر بدون انحلال، زوال و تغییر هویت شخصیت حقوقی و شناسنامه ملی است.

بر اساس این دستورالعمل، ثبت تبدیل انواع شرکت ها به سهامی عام با رعایت مقررات و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادر ممکن است. هر یک از انواع شرکت های تجاری قابل تبدیل به نوع دیگر است، مگر به موجب صریح قوانین تبدیل شرکت ها ممکن نباشد.

همچنین برای پیشبرد بهتر برنامه ریزی در اجرای موثر این دستورالعمل کارگروهی با عضویت نمایندگان معاونت های حقوقی و علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره ثبت کل شرکت ها و موسسات غیر تجاری، اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران تشکیل می شود تا تسهیل و تسریع در امور و رفع ابهام ها و اختلالات احتاقتصادی در خصوص ثبت تبدیل انواع شرکت ها و آموزش فعالان کسب و کار با سرعت پیگیری شود.

بهبود محیط کسب وکار، اشتغال زایی و هموار کردن جهت ورود شرکت های فعال به بورس برخی از مواردی است که با اجرایی این دستورالعمل ایجاد می شود.

4021/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید