راه اندازی بیمارستان صحرایی در مسیح دانشوری با حضور دکتر ولایتی و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

به گزارش خانه انگلیسی، خبرگزاری خبرنگاران- با حضور مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دکتر ولایتی، بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای ارائه خدمات گسترده تر به بیماران کرونایی راه اندازی شد.

راه اندازی بیمارستان صحرایی در مسیح دانشوری با حضور دکتر ولایتی و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

به گزارش خبرگزاری خانه انگلیسی، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم راه اندازی بیمارستان صحرایی با حضور آقای دکتر عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و جمعی از پزشکان و متخصصان، ضمن قدردانی از کادر درمان و مبارزه و مقاومت دلسوزانه و خستگی ناپذیر آنان، با اشاره به خدمات این مرکز به بیماران کرونایی گفت: بیمارستان مسیح دانشوری از ابتدای همه گیری کرونا در کشور به عنوان قطب ارجاع مراکز بهداشتی و درمانی پذیرای بیماران حاد تنفسی بوده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه با شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن شرایط شهر تهران، ظرفیت تخت های بخش کرونای بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل شد و تخت خالی برای بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اختیار نبود و از این رو پس از مواجهه با این شرایط، به پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر گسترش خدمات کلینیکی به بیماران و در تعامل با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات مرکز درمانی در محوطه بیمارستان مسیح دانشوری راه اندازی شده است که می تواند در ارائه خدمات حداکثری بسیار تاثیرگذار باشد.

آقای دکتر ولایتی توضیح داد: خوشبختانه پس از استقرار و راه اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز، هم اکنون پذیرش بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کرونا شروع شده و امکان تزریق دارو، اکسیژن درمانی و ارائه خدمات مورد نظر فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان مسیح دانشوری با تمام ظرفیت خدمات مورد نظر را ارائه می کند، اضافه کرد: علاوه بر ایجاد کلینیک درمان سرپایی برای بیماران کرونایی که شرایط حاد ندارند، با ایجاد بیمارستان صحرایی که مجهز به تخت برای بستری است و دارای شرایط مطلوب و استاندارد است ارائه خدمات خواهد نمود.

آقای دکتر ولایتی با بیان اینکه بیمارستان مسیح دانشوری مرکز ارجاع بیماران کرونایی از تمام کشور است توضیح داد: بیمارستان مسیح دانشوری علاوه بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی در پیک چهارم به بیماران بخش پیوند نیز رسیدگی نموده و در سال جدید چهار پیوند قلب، یک پیوند ریه و یک پیوند کبد انجام داده است.

وی در سرانجام با تاکید بر این که بعضی علاقه ندارند تا ایران بتواند ساخت واکسن کرونا را نهایی کند گفت: ایران سابقه چند ده ساله واکسن سازی چه باکتریایی و چه ویروسی دارد و واکسن های باکتریایی همچون کزاز، دیفتری، سل، سرفه و ویروسی همچون هاری، آبله، سرخک و سرخجه را با کیفیت بسیار مطلوب ارائه فراوری نموده است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هم که در این مراسم ضمن تشکر از همکاری بیمارستان مسیح دانشوری با این ستاد برای احداث بیمارستان صحرایی در مورد فرایند پیشرفت واکسن کووبرکت توضیح داد: در اوایل ماه اردیبهشت یک میلیون دُز واکسن فراوری می گردد که این مقدار تا ماه تیر به 20 میلیون خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "راه اندازی بیمارستان صحرایی در مسیح دانشوری با حضور دکتر ولایتی و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی بیمارستان صحرایی در مسیح دانشوری با حضور دکتر ولایتی و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید