رایزنی شورای نگهبان با وزارت کشور برای افزایش تعداد صندوق های رأی در انتخابات 1400

به گزارش خانه انگلیسی، عباسعلی کدخدایی گفت: شورای نگهبان در کوشش است سلامت انتخابات و سلامت مردم را مدنظر قرار بدهد و با وزارت کشور مشغول رایزنی هایی هستیم تا تدابیری از جمله افزایش صندوق های رأی و افزایش صندوق های سیار را داشته باشیم.

رایزنی شورای نگهبان با وزارت کشور برای افزایش تعداد صندوق های رأی در انتخابات 1400

به گزارش گروه سیاسی خانه انگلیسی، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در بدو ورود به استان ایلام جهت معرفی و تودیع رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان طی سخنانی در جمع خانه انگلیسی گفت: خوشحالم که امروز در خدمت مردم غیور و ولایتمدار ایلام هستم و این شهر شهیدپروری که سابقه درخشانی در همه صحنه های انقلاب از جمله جنگ تحمیلی داشته است.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه نمود: انتخابات آینده به دلیل بحث ویروس منحوسی که شیوع پیدا نموده نگرانی هایی را ایجاد نموده است و شورای نگهبان در کوشش است سلامت انتخابات و سلامت مردم را مدنظر قرار بدهد.

کدخدایی ادامه داد: با وزارت کشور مشغول رایزنی هایی هستیم که امیدواریم تدابیری از جمله افزایش صندوق های رأی و افزایش صندوق های سیار را داشته باشیم.

رئیس پژوهشکده با بیان اینکه چنانچه دوستان وزارت کشور پیشنهاداتی داشته باشند و اگر لازم باشد اقداماتی دیگری هم صورت خواهد پذیرفت، گفت: ممکن است از لحاظ قانونی، مواردی احتیاج به اصلاح قانون داشته باشد که در این فرصت، این اصلاحات باید انجام گردد تا ما بتوانیم در یک شرایط کاملاً بهداشتی و با رعایت پروتکل های بهداشتی انتخابات آینده را برگزار کنیم و شاهد حضور پر شور مردم در انتخابات باشیم.

وی با توجه به بحث الکترونیکی شدن انتخابات اعلام کرد: بسیاری از بخش های انتخابات، الکترونیکی شده است که فقط بخش أخذ رأی به دلیل اینکه زیرساخت ها هنوز آماده نشده باقی مانده است و ما به عنوان شورای نگهبان باید از انتخابات و رأی مردم پاسداری کنیم.

کدخدایی با بیان اینکه امنیت انتخابات برای ما بسیار مهم است، تأکید کرد: آراء مردم باید همانگونه که در صندوق های رأی ریخته می گردد، قرائت گردد.

سخنگوی شورای نگهبان در خاتمه اعلام کرد: در صورت برطرف مسائل امنیتی و آماده شدن زیرساخت ها، شورای نگهبان مانعی برای الکترونیکی شدن کامل انتخابات نمی بیند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رایزنی شورای نگهبان با وزارت کشور برای افزایش تعداد صندوق های رأی در انتخابات 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی شورای نگهبان با وزارت کشور برای افزایش تعداد صندوق های رأی در انتخابات 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید