عین اللهی: زنان سهم فراوانی از دفاع در برابر هجوم کرونا داشتند

به گزارش خانه انگلیسی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی تبریکی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر توضیح داد: سهم بسیاری از دفاع در برابر هجوم کرونا، بر عهده زنانی بوده و هست که هر یک نقشی در نظام سلامت دارند.

عین اللهی: زنان سهم فراوانی از دفاع در برابر هجوم کرونا داشتند

به گزارش گروه اجتماعی خانه انگلیسی، در پیغام بهرام عین اللهی که روز یکشنبه و همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر منتشر شده آمده است: رهبر معظم انقلاب: قدرت ایمان، راه مجاهدت های بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود و صحنه های شگفت انگیز و کم نظیری از حضور شجاعانه و فداکارانه و مبتکرانه آنان در میدان های سخت پدید آورد.

وی اضافه نمود: دو سال است که از ظهور کرونا، این بلای فراگیر، می گذرد. دوسالی سخت که بیش از هر چیز، نظام سلامت کشور را تحت فشار قرار داده است. سهم بسیاری از دفاع در برابر هجوم کرونا، بر عهده زنانی بوده و هست که هریک نقشی در نظام سلامت دارند.

عین اللهی توضیح داد: زنانی مجاهد از قبیله عشق که با تاسی به الگوی زنان عالم، حضرت زهرا (س) و فرزند نام آورش، زینب کبری (س)، در کسوت کادر درمان، بهداشت، بهورز، نیروی ستادی و خدمات، با مهر و عطوفت و صبر به نجات نفس های ایران اسلامی پرداختند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر و نگاهی دیگر، مردان نظام سلامت نیز دست پرورده دامان مادرانی زهرایی هستند. پس آنچه درخشان است، زیبایی نقش مادرانه زنان است در نظام سلامت. زن ان امروز ایران، با تلاش، درایت و تعهد توانسته اند مرز های علم و هنر و فرهنگ و ورزش را درنوردیده و در هر زمینه ای بدرخشند. این درخشندگی وامدار فرهنگی ایرانی - اسلامی است که باید آن را ارج نهاده و تقویت کرد.

وزیر بهداشت توضیح داد: اولین لوح شهادت دفاع سلامت را نیز یکی از همین بانوان به نام خود زد تا ثابت کند، شعله ایثار و شهادت، بیش از پیش در نهاد زنان این مرز و بوم، شعله ور است.

عین اللهی اضافه نمود: بی شک انتخاب میلاد بانوی دوعالم، حضرت صدیقه کبری (س)، برترین علت برای تکریم مقام شامخ زنان است. فرصت را غنیمت دانسته و این میلاد باسعادت و روز زن را به یکایک بانوان سرافراز تبریک می گویم. همچنان شایسته است، مقام همسران و مادران شایسته مردان شاغل در نظام سلامت را گرامی بداریم؛ چراکه صبر آنان برگرفته از آرامشی است که در منزل خود دارند. برای تمام زنان سرزمینم آرزوی سلامتی و درخشش دارم، امید که در جهت بالندگی رفتار و منش زهرایی را الگو قرار داده با آن عجین باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عین اللهی: زنان سهم فراوانی از دفاع در برابر هجوم کرونا داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عین اللهی: زنان سهم فراوانی از دفاع در برابر هجوم کرونا داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید