اخبار سیاسی

تنهایی ریاض؛ آیا عرب ها از ائتلاف ضدایرانی بن سلمان کنار کشیده اند؟

با چرخش کشورهای عربی نسبت به ایران به نظر می رسد که حالا سعودی ها در مقابله با سیاست های ایران در منطقه دست تنها مانده اند.

16 تیر 1399
13 تیر 1399

کرونا در آمریکا، بسته یاری مالی به زوج های مهاجران تعلق نمی گیرد

دولت آمریکا در ادامه سیاست های مهاجرت ستیزانه خود اعلام نموده به صدها هزار نفر از مهاجران که با شهروندان این کشور ازدواج نموده اند یاری ویژه بابت کرونا تعلق نمی گیرد.

7 تیر 1399

حمله تند باشگاه تراکتور به معاون سابق استقلال، هیچ توهینی نکردیم

به گزارش خبرنگاران، واکنش ها به مصاحبه محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور نسبت به کم کاری برخی از مدیران در پرونده های اقتصادی و حقوقی این باشگاه هنوز ادامه دارد. روز گذشته علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال که گفته می گردد یکی از مظنونان مدنظر زنوزی...

7 تیر 1399

دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی به یک گزارش تخلف در حوزه دارو

وزیر بهداشت درباره رسیدگی به نامه تعدادی از افراد صاحب نام پزشکی و دارویی مبنی بر استمرار بعضی شیوه های سودجویانه در حوزه دارو که منافع جریان های خاص را تامین می نماید، به رییس سازمان غذا و دارو دستور داد.

3 تیر 1399

خبرنگاران کرونا سخنگوی وزارت اوقاف مصر را برکنار کرد

تهران- خبرنگاران- سخنگوی وزارت اوقاف مصر در پی اظهاراتی درباره باز بودن مساجد در ماه مبارک رمضان با وجود شیوع ویروس کرونا، برکنار شد.

28 خرداد 1399

استاندار: بستر تجارت مرزی در سیستان وبلوچستان فراهم شود

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استقلال و عزتمندی مردم سرزمین مان ایجاب می کند که همه باید تلاش کنیم و بستر تجارت مرزی که به عنوان یک فرصت بی بدیل برای استان و کشور به حساب می آید را فراهم کنیم.

21 خرداد 1399

گفت وگوی تلفنی سه ساعته 11 سناتور آمریکایی با مقامات سعودی

خبرگزاری رویترز از گفت وگوی تلفنی یازده سناتور آمریکایی با مقامات سعودی و اعمال فشار به این کشور برای کاهش فراوری نفت خبر داده است.

14 خرداد 1399

فارس من، پیگیری خبرنگاران از مطالبه 10 هزار نفر در سامانه فارس من، درخواست دانشجویان برای حذف ترم جاری دانشگاه

مطالبه کاربران سامانه فارس من در کمپین حذف ترم جاری دانشگاه ها به دلیل کرونا به 10 هزار امضا رسیده است، خبرنگاران فارس این مطالبه مخاطبان را پیگیری نموده اند.

11 خرداد 1399

بازخوانی یک گزارش بی بی سی، اگر کالیفرنیا از آمریکا جدا گردد چه می گردد؟

سرویس دنیای شبکه بی بی سی در گزارشی تحلیلی به پیامدهای جدایی ایالت کالیفرنیا از آمریکا پرداخته و در آن از احتمال جنگ داخلی، تضعیف صندلی دلار در دنیا و شروع خاتمه ایالات متحده آمریکا سخن گفته است.

9 خرداد 1399

دنیای پساکرونا، تکرار تاریخ یا رخدادی نو در نظم جهانی، آمریکا در راه افول یا طلوع دوباره؟

رفتار ترامپ در اصرار به تحریم هر چه بیشتر ایران و مقابله با حشدالشعبی عراق در این شرایط پاندمی جهانی، احتمال برنامه محور بودن این پاندمی جهانی که جان بی شمار انسان را به خطر انداخته است را به ذهن بیشتر متبادر می کند، هرچند که ماه پشت ابر نمی ماند.

8 خرداد 1399

دنیا بعد از شکست کرونا چگونه خواده بود؟، بهترین روش برای غلبه بر مسائل جانبی کرونا چیست؟

کرونا تاثیر زیادی برای جنبه های مختلف زندگی انسان ها در سراسر دنیا گذاشته و از همین رو فرضیه های متفاوتی برای زندگی در آینده مطرح شده است.

3 خرداد 1399

ممکن است ایالات متحده با توجه به شیوع کرونا در دنیا در خصوص تحریم های ایران تجدید نظر کند

مایک پومپئو گفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا ممکن است ایالات متحده آمریکا در خصوص تحریم های اعمال شده بر ایران تجدید نظر کند.

31 اردیبهشت 1399

چالش پنتاگون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

پنتاگون از یک سو برای مهار ویروس کرونا در آمریکا در چالش است و از سوی دیگر باید مانع از شیوع بیشتر این بیماری میان نیروهایش در داخل و خارج از این کشور گردد.

28 اردیبهشت 1399

کانال شکنی دلار در برابر یورو

دلار پس از حدود یک ماه پیروز شد کانال 1.11 در برابر یورو را بشکند.

24 اردیبهشت 1399

سفیر کویت در بغداد به دیدار الزرفی رفت

سفیر کویت در عراق با نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق دیدار و تأکید کرد، کویت آمادگی دارد همکاری بیشتری با بغداد داشته باشد.

19 اردیبهشت 1399

ورود سوریه به سال دهم جنگ؛ یک ربع آخر تا اعلام پیروزی نهایی

چند مقام سوری در گفت وگو با یکی از روزنامه های این کشور اعلام کردند، گذشت زمان، وجود توطئه های سازماندهی شده برای سوریه و منطقه را ثابت کرد، توطئه هایی که تا به امروز با مقاومت شکست خورده است.

14 اردیبهشت 1399

اردوغان: 3400 نفر از نظامیان سوریه را کشتیم!

دبیر کل جنبش ناصری لبنان با اشاره به آمار عجیبی که رئیس جمهور ترکیه درباره تلفات و خسارات ارتش سوریه به دست ارتش ترکیه با وجود برقراری آتش بس می دهد، آنرا به باد تمسخر گرفت.

7 اردیبهشت 1399

دولت هند نمی تواند 200 میلیون مسلمان این کشور را نادیده بگیرد، دهلی رویه خود را تغییر دهد

یک استاد دانشگاه تهران، با اشاره حملات اخیر جریان های افراط گرای هندو به مسلمانان و کوتاهی دولت در جلوگیری از کشتار مسلمانان، تاکید کرد که اگر دولت دهلی رویه خود را اصلاح نکند و تبعیض علیه مسلمانان پایان نیابد، شاهد موج جدیدی از خشونت ها و کشتارهای افسار...

1 اردیبهشت 1399

چهار گام عملی برای عبور از بحران کرونا

اساس کار نظام های اقتصادی در جهان امروز، خلق مزیت نسبی بر اثر تقسیم کار تخصصی و خلق ارزش اقتصادی از طریق مبادلات تجاری بر اساس مزیت های نسبی است. به عبارت دیگر می توان گفت اساس کار نظام اقتصادی برقرار شبکه ای از روابط با نظمی معین در جامعه است. بحران های...

31 فروردین 1399
تعداد: (126)