اخبار سیاسی

سفر هیئت روسی به لبنان با پیشنهاداتی در بخش انرژی و برق

یک هیئت سرمایه گذاری روسی با پیشنهاداتی در زمینه همکاری در بخش انرژی و کمک به لبنان برای خروج از بحران موجود وارد این کشور شده است.

9 مرداد 1400

سه برداشت از اعتراض دامداران

خبرنگاران: ماجرای سلاخی دام ها و ریختن شیر در بعضی شهرها چیست؟چرا دولت قیمت شیر را افزایش نمی دهد کلید این معما کجاست

9 مرداد 1400

کشته شدن 50 شهروند جمهوری کنگو در حملات تروریستی داعش

یک گروه وابسته به داعش در دو حمله تروریستی در جمهوری کنگو دست کم پنجاه غیر نظامی را کشت.

18 تیر 1400

واکنش انصارالله به بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده

ایسنا نوشت:رهبری شورای عالی سیاسی یمن در مورد بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده از کوشش های عمان در راستای ارائه یاری های انسانی به یمن استقبال کرد.

11 تیر 1400

88 دانشگاه مشمول طرح ساماندهی می شوند

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: با توجه به طرح ساماندهی از 120 دانشگاه وزارت علوم، 88 دانشگاه مشمول این طرح می شوند. پس از ساماندهی این دانشگاه ها تبدیل به 46 یا 44 دانشگاه خواهند شد.

6 تیر 1400

تخصیص مواد پتروشیمی فقط به واحد های فعال مجوزدار

به گزارش خبرنگاران، سعید زرندی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه گلوگاه های اداری مربوط به تسهیل در فراوری، شناسایی شده است، اضافه نمود: این واحد ها مکلفند مواد پتروشیمی مرتبط با فعالیت خود را مستقیم در خط فراوری مصرف نمایند....

23 خرداد 1400

12 وسترن کلینت ایستوود از بدترین تا بهترین

به ندرت می توان بازیگری چون کلینت ایستوود پیدا کرد که به تنهایی نماد یک ژانر باشد؛ احتمالا برای بسیاری از سینمادوستان ایستوود از نمادهای برجسته ژانر وسترن است. در این نوشته 12 فیلم وسترنی که ایستوود، مرد تمام نشدنی هالیوود در آن ها حضور داشته را به ترتیب...

12 خرداد 1400

گفتگوی هایکو ماس با اشرف غنی جهت خروج نظامیان آلمان از افغانستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان که امروز وارد افغانستان شده است، با اشرف غنی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و مذاکره کرد.

8 خرداد 1400

تاکید مجدد وزیران خارجه گروه هفت بر غیرهسته ای سازی کره شمالی

وزیران خارجه هفت کشور صنعتی دنیا (G7) که در لندن بسر می برند، بار دیگر بر غیرهسته ای سازی کره شمالی تاکید کردند.

3 خرداد 1400

خبرنگاران 11 گواهی نامه انطباق معیار مصرف انرژی در لرستان صادر شد

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: پارسال 11 گواهی نامه انطباق معیار مصرف انرژی برای واحدهای تولیدی و صنعتی در استان صادر شد.

2 خرداد 1400

ویلسون: بُن بست جنگ افغانستان و عدم پیروزی آمریکا قابل پیش بینی بود

کاردار سفارت آمریکا در کابل گفت آمریکا از چند سال پیش به این نتیجه رسیده بود که جنگ افغانستان به بن بست رسیده و امکان پیروزی نظامی در این کشور وجود ندارد.

30 اردیبهشت 1400

به ایران درباره برجام تضمینی نمی دهیم!

خبرنگاران: مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت هیچ تضمین کتبی برای ماندن طرف های برجام وجود نخواهد داشت اما دستورکار مذاکرات وین، تعهد کامل در برابر تعهد کامل است.

27 اردیبهشت 1400

گفتگوی تلفنی رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و الهام علی اف همتای آذربایجانی وی، بعد از آنکه دولت واشنگتن ادعای نسل کشی ارامنه را به دست امپراطوری عثمانی به رسمیت شناخت، در تماسی تلفنی با یکدیگر تبادل نظر کردند.

27 اردیبهشت 1400

واکنش ها به طرح ژاپن برای تخلیه آب نیروگاه هسته ای

طرح ژاپن برای تخلیه آب های نیروگاه هسته ای فوکوشیما به اقیانوس با واکنش های متفاوت همسایگان این کشور و متحدانش روبرو شده است.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران سند همکاریهای مشترک ایران و عراق، بستر شکوفایی اقتصاد دو کشور

بغداد - خبرنگاران - عراق همچنان یکی از کشورهای پرظرفیت منطقه از حیث فرصت های سرمایه گذاری و کار مشترک است و همین امر یکی از اهداف مهم سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به بغداد ارزیابی شده است.

14 اردیبهشت 1400

دولت بغداد دخالت های تحریک آمیز آمریکا در عراق را متوقف سازد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، مختار الموسوی نماینده مجلس عراق امروز دوشنبه در سخنانی بار دیگر از سیاست های ایالات متحده آمریکا در قبال این کشور به شدت انتقاد کرد.

13 اردیبهشت 1400

تجارت خارجی در دهه 90

نگاهی به یک دهه تجارت خارجی ایران نشان می دهد پایین ترین ارزش تجاری به سال 99 تعلق دارد. دنیای اقتصاد در گزارشی فراز و فرود حجم تجارت خارجی ایران از سال 90 تا سال گذشته را با استناد به دو منبع رسمی آماری آنالیز نموده است. تحلیل آمار ها نشان می دهد بالاترین...

6 اردیبهشت 1400

مشاور اشرف غنی: در اوضاع پیچیده افغانستان آینده صلح روشن نیست

مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور سیاسی و امنیتی گفت که اوضاع کنونی این کشور پیچیده است بنابراین آینده صلح نیز روشن نیست.

30 فروردین 1400

ایران امروز تولیدکننده و صادرکننده فولاد است خبرنگاران

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روزی واردکننده فولاد بودیم اما امروز تولیدکننده و صادرکننده فولاد هستیم و ایران در بین کشورهای صاحب نام فولاد دنیا، رتبه یازدهم را در بخش تولید به خود اختصاص داده است.

27 فروردین 1400

ارایه پیشنهاد جدید جو بایدن برای شروع مذاکرات با ایران

تهران (پانا) - نشریه پولیتیکو به نقل از منابع آگاه نوشت که آمریکا در صدد است تا برای شروع مذاکرات با ایران به زودی پیشنهادی را ارائه دهد.

23 فروردین 1400
تعداد: (204)