متوسط سرعت اینترنت موبایل به 24 مگابیت رسید

به گزارش خانه انگلیسی، وزیر ارتباطات متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشور را 24 مگابیت و اینترنت ثابت را 8.5 مگابیت براساس تست سامانه نت سنج پلاس مطرح کرد.

متوسط سرعت اینترنت موبایل به 24 مگابیت رسید

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات که صبح امروز یکشنبه در وزارت ارتباطات برگزار گردید، گفت: براساس تست 145 هزار کاربر در سامانه نت سنج پلاس تعیین شد که سرعت اینترنت موبایل در کشور به طور متوسط 24 مگابیت است و این در حالی است که سرعت متوسط اینترنت ثابت 8.5 مگابیت ارزیابی می گردد که مطابق استانداردها و اسناد توسعه ای، سرعت اینترنت ثابت مناسب نیست.

آذری جهرمی با بیان اینکه امکان فراوری 70 درصد تجهیزات ارتباطات ثابت در کشور وجود دارد، گفت: از این ظرفیت می توان برای توسعه بخش اینترنت ثابت کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه جهان به سمت تحول دیجیتال در حال حرکت است، گفت: با ورود اقتصاد دیجیتال و پیاده سازی هوش مصنوعی در جهان کشورهایی که از دانش هوش مصنوعی برخوردارند در آینده مالی روز به روز قوی تر می شوند و ما باید بدانیم که آینده مالی ایران نیز وابسته به این حوزه است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه با وجود اختلافات در شیوه اجرا، اما همه می دانیم حاکمیت آینده کشور وابسته به حوزه اقتصاد دیجیتال است، توضیح داد: باید به نگاه به آینده و اتکا به تجربیات و پشتوانه بزرگان سابق این حوزه بتوانیم در حوزه اقتصاد و تحول دیجیتال موثر واقع شویم.

آذری جهرمی گفت: یک سال و نیم وقت داریم و با وجود اینکه در نقطه عطف تاریخ تحول دیجیتال در جهان هستیم باید در این حوزه تمرکز ویژه داشته باشیم. از این رو دو پروژه را برای 1.5 سال آینده بر این اساس تعریف نموده ایم.

وی با اشاره به وجود دانش فضایی در کشور اظهار داشت: راستا علمی ما در حوزه فناوری فضایی ارزشمند است و ما هم اکنون توانایی ساخت ماهواره و پرتاب گر را داریم و 5 ماهواره هم اکنون در کشور آماده پرتاب هستند.

وزیر ارتباطات گفت: با تدوین تاریخ شفاهی علاوه بر قصد بزرگداشت بزرگان حوزه آی سی تی کشور می توانیم از تجربیات این بزرگان برای اجرای پروژه های آینده استفاده کنیم.

منبع: اقتصاد ایران

به "متوسط سرعت اینترنت موبایل به 24 مگابیت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسط سرعت اینترنت موبایل به 24 مگابیت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید