23 قانون گذار آمریکایی خواهان سرانجام رسمی جنگ بین دو کره شدند

به گزارش خانه انگلیسی، یک گروهی که مشتکل از 23 قانون گذار آمریکایی است، از بایدن خواسته اند که از اعلامیه متقابل مبنی بر انتها رسمی جنگ بین دو کره شمالی و جنوبی حمایت کند.

23 قانون گذار آمریکایی خواهان سرانجام رسمی جنگ بین دو کره شدند

به گزارش خانه انگلیسی، به نقل از پایگاه کی بی اس ورلد، کمیته اقدام عمومی آمریکایی کره ای (KAPAC) اعلام نمود که 23 عضو مجلس نمایندگان از جمله براد شرمن، نامه ای را خطاب به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کردند.

امضانمایندگان نگرانی عمیق خود را درباره تنش ها در شبه جزیره کره ابراز کردند و خواهان اولویت دادن به تعامل دیپلماتیک فعال با کره شمالی و کره جنوبی شدند.

در این نامه آمده است که خاتمه رسمی جنگ بین دو کره و آمریکا امتیازی برای کره شمالی نیست، بلکه گامی مهم به سوی صلح است که امری مهم برای آمریکا و متحدانش محسوب می گردد.

بعلاوه به نقل از خبرگزاری یونهاپ، قانون گذاران خاطرنشان می نمایند که مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی پیشنهاد خود را درخصوص اعلام خاتمه رسمی جنگ دو کره در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در امسال تجدید کرد.

سئول بر این باور است که اعلام خاتمه رسمی جنگ ممکن است به آغاز مجدد مذاکرات خلع سلاح هسته ای با کره شمالی یاری کند؛ مذاکراتی که از سال 2019 متوقف شده است.

با این حال، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، به اختلاف احتمالی بین سئول و واشنگتن در خصوص زمان اعلام خاتمه جنگ اشاره نموده است.

سالیوان اواخر ماه گذشته در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا از پیشنهاد سئول برای اعلام خاتمه جنگ حمایت می نماید، گفت: ما ممکن است تا حدودی دیدگاه های متفاوتی را درخصوص توالی دقیق، زمان یا شرایط احتمالی داشته باشیم.

جان کربی، سخنگوی وزارت آمریکا، اعلام کرد که همچنان کره شمالی به نادیده گرفتن پیشنهادات آمریکا ادامه می دهد.

در خاتمه جنگ کره در 1953 هیچ توافق رسمی برای خاتمه جنگ و انعقاد صلح به امضا نرسید و دو کشور کره شمالی و جنوبی از آن موقع در آتش بس و به صورت بالقوه در حالت جنگ به سر می برند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "23 قانون گذار آمریکایی خواهان سرانجام رسمی جنگ بین دو کره شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 قانون گذار آمریکایی خواهان سرانجام رسمی جنگ بین دو کره شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید