رشد 30 درصدی صادرات فولاد ایران

به گزارش خانه انگلیسی، تهران (پانا) -مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) از ابتدای سال جاری تا خاتمه مهرماه، پنج میلیون و 912 هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، حاکی از رشد 30 درصدی است.

رشد 30 درصدی صادرات فولاد ایران

به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، برپایه تازه ترین گزارش آماری انجمن فراوریکنندگان فولاد ایران، در دوره هفت ماهه ابتدایی امسال، صادرات فولاد میانی کشور، چهار میلیون و 57 هزار تن بوده که رشد 27 درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان می دهد.

از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در این دوره زمانی 2 میلیون و 722 هزار تن و سهم صادرات اسلب، یک میلیون و 335 هزار تن بوده است.

رشد 11 درصدی صادرات بیلت و بلوم

تا سرانجام مهرماه امسال، صادرات اسلب رشد 80 درصدی را تجربه کرد و صادرات بیلت و بلوم، 11 درصد افزایش یافت.

کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره هفت ماهه ابتدایی امسال، یک میلیون و 855 هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد 38 درصدی را نشان می دهد.

رشد صادرات مقاطع طویل فولادی

برپایه این گزارش، از بین محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی یک میلیون و 486 هزار تن بوده و صادرات این مقاطع 44 درصد افزایش داشته است.

رشد صادرات میلگرد

صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در هفت ماهه ابتدایی امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته 57 درصد افزایش یافته است و به یک میلیون و 307 هزار تن رسید.

صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با رشد 18 درصدی در این مدت به 369 هزار تن رسید. بعلاوه صادرات آهن اسفنجی در مدت یاد شده با رشد 279 درصدی به 698 هزار تن افزایش یافت.

ایران دارای 81 نوع از انواع مختلف مواد معدنی است. ذخایر اثبات شده سنگ آهن ایران به اندازه 2.7 میلیارد تن (هشت دهم درصد کل ذخایر دنیا) و ذخایر سنگ معدن مس به اندازه 2.6 میلیارد تن (چهار دهم درصد از ذخایر دنیای) است. ایران بعلاوه دارای 11 میلیون تن روی (چهار درصد از ذخایر دنیای) است.

کل ذخایر اثبات شده معادن ایران در حدود 60 میلیارد تن برآورد شده که با اجرای اولویت نخست اکتشافی کشور در گستره ­ای به مساحت 500 هزار کیلومتر مربع، انتظار می رود به بیش از 100 میلیارد تن برسد. از این رو بخش معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه­ های مهم و اثرگذار در فراوری و تجارت کشور به شمار می آید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رشد 30 درصدی صادرات فولاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 30 درصدی صادرات فولاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید