روایت رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد قزوین از فشارهای وارده از سوی فدراسیون، در انتظار تصمیم مراجع نظارتی

به گزارش خانه انگلیسی، رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد قزوین از فشارهای وارده بر هیئت های استانی از سوی فدراسیون صحبت کرد و گفت که درباره بعضی مسائل در انتظار تصمیم مراجع نظارتی هستند.

روایت رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد قزوین از فشارهای وارده از سوی فدراسیون، در انتظار تصمیم مراجع نظارتی

مهدی بابایی چگینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خانه انگلیسی، گفت: قزوین بزرگترین پایگاه قهرمانی کشور با 400 متر زیر بنا است. برای احداث این پایگاه تحت فشار بودیم و در نوسانات دلار آن را افتتاح کردیم. از دلار 7 هزار تومانی تا 23 هزار تومانی برای تجهیز این پایگاه هزینه شده است. رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد گفت که یک میز اسنوکر به ما می دهد و ما روی آن حساب کردیم. بارها در جلسه با مدیر کل این مسئله را مطرح نمودیم اما این وعده عملی نشد و در نهایت به اینجا رسید که هاشم اسکندری در سال 99 به من گفت 2 میلیون تومان بابت میزی که آن سال به شما قول دادیم، به هیئت قزوین خواهیم داد.

رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس قزوین تاکید نمود: اینها نمونه هایی از تضعیف رئیس هیئت است. من با چه رویی نزد مدیرکل استان بروم و بگویم اسکندری به عنوان مرجع اصلی این رشته که باید بزرگترین سهم را داشته باشد، تنها دو میلیون تومان بعد از چهار سال به ما یاری خواهد نمود. اینها اهرم های فشار فدراسیون بر هیئت ها هستند. از علایی مقدم، مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تشکر می کنم که بیشترین سهم را در یاری به احداث این پایگاه داشته است. این پایگاه با مبلغی حدود 500 میلیون تومان تجهیز شده که سهم فدراسیون در آن تنها دو میلیون تومان بوده است. من اعلام کردم این مبلغ را نمی خواهم چون هیچ یاریی به ما نخواهد نمود.

بابایی چگینی گفت: به هیچ عنوان یاریی از سوی فدراسیون به هیئت ها نمی گردد. اگر رئیس هیئتی مطرح نمود که به ما یاری می گردد بدانید که این مبلغ بسیار ناچیز است و صرفا برای این است که فدراسیون بگوید ما به هیئت ها یاری نموده ایم. گیلان که از هیئت های فعال است و سهم دریافتی بیشتری از فدراسیون دارد، تنها 5 میلیون تومان از فدراسیون دریافت می نماید. در سال 94 سهم هیئت استان قزوین از 15 درصد بودجه وزارت ورزش که باید برای هیئت ها هزینه گردد، صفر بوده است. در مجمع سال 96 یا 97 بود که اسکندری گفت هیئت استان قزوین حدود 22 تا 25 میلیون تومان دریافت نموده در صورتی که چنین یاریی انجام نشده بود و اگر یاریی شده، مدرک آن را برای من بیاورند. من که به عنوان رئیس هیئت قزوین از این موضوع اطلاع ندارم. آنها به وزارت ورزش اعلام کردند که هیئت قزوین این مبلغ را دریافت نموده و من پیگیر آن شدم که چرا این بودجه به دست ما نرسیده است. به هر حال اهرم های فشار به این شکل است.

وی در پاسخ به این سؤال که اعتراض های اهالی این رشته در خصوص بازگشت مجدد اسکندری و تجمعات مقابل وزارت ورزش را قابل قبول می دانید، گفت: در این موضوع افراد مختلفی اعتراض داشتند؛ هم داوران، هم مربیان و بازیکنان و هیئت های استانی خواسته هایی به حق داشتند و اینکه عنوان گردد آنها ناحق صحبت نموده اند، درست نیست. در بحث هیئت های استانی یکی از موارد همین عدم یاری ها از سوی فدراسیون بوده که شرح دادم. رئیس هیئت حرف خود را پیش رئیس فدراسیون گفته اما هیچ اثری نداشته و مجبور می گردد از مسئولان بالا دستی پیگیری کند.

بابایی چگینی اضافه نمود: در پاکت بیلیارد بازیکنان خوبی مانند علی پوردل، آرمین محمودی و مهدی راسخی داریم که اصلاً ریالی به آنها یاری نشده است. ضمن اینکه بازیکنان مدعی هستند که از آنها دست خطی گرفته شده و رسیدی در خصوص مبلغی که اصلاً به دستشان نرسیده را امضا نموده اند که این بسیار خطرناک است. در حال حاضر مراجع بالاتر و سازمان بازرسی کل کشور در حال پیگیری موضوع هستند و منتظر هستیم نتایج آن اعلام گردد. واقعاً اگر چنین مسئله ای بوده باید نتیجه آن اعلام گردد و اگر این موضوع درست نیست هم باید از سوی مراجع نظارتی و رسمی گفته گردد.

رئیس هیئت قزوین یادآور شد: بحث مربیان هم به حق است. آنها در استان ها زحمت زیادی می کشند اما در چندین و چند سال شاهد حضور یک مربی در تیم ملی هستیم و این می تواند جای سؤال داشته باشد. باید به جوانان اعتماد کنیم. مربیان بسیار خوبی در سطح کشور داریم؛ چرا آنها نیایند و فعالیت ننمایند؟ در بحث داوری هم داورانی داریم که هنوز اِشل 2 و 3 هزار تومانی دریافت می نمایند و طلب هایی که از قبل داشتند هنوز پرداخت نشده است. اینها مشکلاتی است که باید رسیدگی گردد.

وی گفت: در مجمعی که اخیراً برگزار گردید برای من، با کراهت و 8 ساعت مانده به مجمع دعوتنامه فرستادند. به عنوان رئیس هیئت باید 8 ساعت قبل آگاه شوم که مجمع عمومی برگزار می گردد؟ در این مجمع بعضی از هیئت های استانی حضور داشتند و حدود 10 تا 15 هیئت به صورت وبینار بودند. اگر قرار بود مجمع به صورت وبینار باشد باید همه هیئت ها آنلاین شرکت می کردند نه اینکه بعضی حضوری در مجمع باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روایت رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد قزوین از فشارهای وارده از سوی فدراسیون، در انتظار تصمیم مراجع نظارتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد قزوین از فشارهای وارده از سوی فدراسیون، در انتظار تصمیم مراجع نظارتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید