رونمایی از پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی با حضور معاون گردشگری کشور

به گزارش خانه انگلیسی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، روز سه شنبه 10 فروردین ماه 1400 با حضور ولی تیموری معاون گردشگری کشور، سیدجواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، علی جهانگیری معاون هماهنگی امور مالی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، پروژه دیجیتال مارکتینگ استان رونمایی شد.

رونمایی از پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی با حضور معاون گردشگری کشور

ولی تیموری در این مراسم ضمن تسلیت درگذشت ناگهانی محمدرضا الهامی کارشناس صنایع دستی اداره کل استان، از اقدامات و عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی طی ایام نوروز قدردانی کرد و گفت: حفظ سلامت سفر و گردشگری وظیفه مهم و اصلی ما است که خوشبختانه آذربایجان شرقی براساس عملکرد خود طی ایام نوروز پیشتاز در تحقق این امر و جلب اعتماد مردم در حوزه ارائه خدمات گردشگری است .

معاون گردشگری کشور ادامه داد: تأسیسات و واحدهای گردشگری با درایت همیشگی خود این امر مهم را درک نموده اند و به این تفکر جمعی رسیده اند که رعایت نکردن الزامات و پروتکل های بهداشتی در وهله اول عظیم ترین مسائل را به حوزه گردشگری وارد و فعالان این حوزه را با مسائل عدیده ای روبرو می نماید.

او با تأکید به اینکه مردمداری می بایست، سرفصل تمامی اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر و همچنین فعالان حوزه گردشگری قرار گیرد، گفت: با توجه به اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر سال جاری همکاری تنگاتنگی با ستاد مقابله با کرونا دارد، لذا مهربانی و گشاده رویی همکاران ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای انجام کامل اصول و پروتکل های بهداشتی در سفرها تا رسیدن به مقصد سلامتی برای تمامی هم وطنان، امری لازم است.

تیموری با اشاره به اینکه گردشگری اقتصاد مویرگی برای توسعه و کارآمدی هر منطقه و کشور است، ادامه داد: باید توجه داشت که ایران و به خصوص استان آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های متعدد در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که می بایست با افزایش محصولات گردشگری در این استان علاوه بر معرفی ظرفیت ها، در اقتصاد آن گردشگری را به عنوان یکی مهم ترین منابع سود ده تبدیل کرد.

او در ادامه پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی را پروژه ای درخور و ارزشمند در راستای معرفی جامع ظرفیت های سرتاسر استان مطرح کرد و گفت: توجه به این نکته الزامی است که گردشگری نباید صرفاً متمرکز بر نقطه ای ویژه و شناخته شده باشد، آذربایجان شرقی در سرتاسر منطقه خود دارای ظرفیت های غنی در حوزه های آداب و رسوم، اقلیم، گردشگری سلامت، صنایع دستی، محصولات روستایی و ... است که معرفی آن ها و تعریف راستا گردشگری براساس این ظرفیت ها امری لازم است که پروژه دیجیتال مارکتینگ استان با فراهم سازی عکس ها، کلیپ ها و تورهای 360 درجه مجازی این امکان را فراهم نموده است.

تیموری با بیان اینکه پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی نقش مؤثری در توسعه گردشگری شمال غرب کشور خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به تعریف راستا گردشگری شمال غرب و غرب کشور که شامل 9 استان و موضوع آذربایجان شرقی است، لذا اجرای این پروژه و فراهم سازی فرصت آشنایی و تحقیق مصور و مستند از جاذبه های سرتاسر استان برای گردشگران نقش مؤثری در مشخص هدف و مقصد گردشگران این راستا گردشگری خواهد داشت.

منبع: گردشبان

به "رونمایی از پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی با حضور معاون گردشگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از پروژه دیجیتال مارکتینگ آذربایجان شرقی با حضور معاون گردشگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید