سوار کردن 4 مسافر در تاکسی ها غیرقانونی است

به گزارش خانه انگلیسی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز مرحله جدید نظارت بر اجرای طرح فاصله گذای اجتماعی در تاکسی های پایتخت از امروز خبر داد و گفت: درحال حاضر رانندگان نباید بیشتر از 3 مسافر در تاکسی سوار کنند.

سوار کردن 4 مسافر در تاکسی ها غیرقانونی است

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مصاحبه با فارس، درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی های پایتخت گفت: از امروز مرحله جدید نظارت بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی های تهران آغاز می شود و عوامل نظارت تاکسیرانی در سطح شهر و پایانه ها علاوه بر اینکه به موضوع فاصله گذاری در تاکسی ها توجه دارند، استفاده از ماسک توسط رانندگان تاکسی را نیز ارزیابی می کنند.

وی افزود: اگرچه استفاده از ماسک در تاکسی الزامی نیست، اما علاوه بر رانندگان تاکسی از مسافران نیز درخواست داریم هنگام استفاده از تاکسی حتما از ماسک استفاده کنند. امکان تهیه ماسک علاوه بر پایانه های اتوبوسرانی و ایستگاه های مترو در پایانه های تاکسیرانی نیز وجود دارد و شهروندان می توانند ماسک را به نرخ دولتی از این پایانه ها تهیه کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران تأکید کرد: سوار کردن 4 مسافر توسط رانندگان تاکسی به هیچ وجه قانونی نیست و رانندگان تنها مجاز هستند حدبیشتر 3 مسافر را در تاکسی سوار کنند.

قنادان در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم غیرقانونی بودن سوار کردن 4 مسافر در تاکسی ها در برچسب گذاری دو مدل نرخ بر اساس تعداد مسافران در نظر گرفته شده است، گفت: از آنجایی که توزیع این برچسب ها معمولا یک بار در سال انجام می شود و زمان بر است همچنین هزینه به همراه دارد، اعلام دو مدل نرخ کرایه یکی بر اساس ظرفیت 4 مسافر و دیگری بر اساس 3 مسافر در نظر گرفته شده که کرایه بر اساس 4 مسافر مربوط به دوران پس از کرونا است.

وی گفت: در حال حاضر رانندگان مجاز هستند حدبیشتر 3 مسافر سوار کنند و تا اطلاع ثانوی اجرای فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی ها اجباری است. نرخ کرایه نیز باید بر اساس ظرفیت فاصله گذاری اجتماعی یعنی 3 مسافر از شهروندان دریافت شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: ما از شهروندان نیز تقاضا می کنیم که در نظارت بر طرح به ما کمک کنند اولا اینکه چنانچه یک تاکسی قصد سوار کردن بیش از ظرفیت 3 نفر داشت مردم خودشان سوار نشوند و ثانیا شهروندان در صورتی که با تخلفات رانندگان تاکسی در این زمینه روبرو شدند می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 1888، سازمان تاکسیرانی را در جریان تخلف تاکسیران قرار دهند تا ما نیز به متخلفین احتمالی برخورد کنیم.

قنادان شرح داد: این تخلف رانندگان با اولویت توسط سازمان تاکسیرانی پیگیری می شود و بلافاصله از طریق سامانه مرکز کنترل نظارت با راننده تماس خواهیم گرفت و به راننده تذکر می دهیم.

وی با اشاره به اینکه البته تخلفات رانندگان در این زمینه زیاد نبوده است، گفت: علیرغم اینکه تعداد مسافران نسبت به سال پیش کاهش یافته، ولی بیشتر رانندگان اجرای فاصله گذاری را در تاکسی ها رعایت می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: در صورتی که رانندگان متخلف به تذکر سازمان تاکسیرانی در مورد دریافت کرایه غیرقانونی توجه نکنند به هیأت انضباطی احضار خواهند شد و بر اساس آئین نامه انضباطی مصوبه شورای شهر با آن ها برخورد می شود.

منبع: فرارو

به "سوار کردن 4 مسافر در تاکسی ها غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوار کردن 4 مسافر در تاکسی ها غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید